integracja
Posted By Posted On

Dlaczego odpowiednie miejsce na imprezę integracyjną ma kluczowe znaczenie?

Impreza firmowa zwiększa motywację i zaangażowanie pracowników. Dodatkowo poprawia komunikację w zespole i zachęca do kreatywności. Prawie 80% firm organizuje spotkania biznesowe i konferencyjne poza swoją siedzibą bądź oddziałem. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę, wybierając miejsce na imprezę integracyjną? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! 

Spotkanie integracyjne stanowi ważny element w komunikacji firmowej. Zwłaszcza w dobie pandemii. Szukając hotelu na imprezę integracyjną, warto zwrócić uwagę na zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Ważne jest także to, czy ośrodek dysponuje profesjonalnymi, nowoczesnymi salami konferencyjnymi oraz miejscem, gdzie można zorganizować gry i zabawy. Idealnie, jeśli w pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne.

Jak osiągnąć cel?

Jeżeli chcesz poprawić współpracę w zespole, wyjazd integracyjny to z pewnością idealny środek do osiągnięcia tego celu. Musi jednak spełniać kilka warunków. – W scenariuszu imprezy powinny się znaleźć ćwiczenia integracyjne, prowadzone przez specjalistów. Dopasują zestaw gier do indywidualnych wymagań i potrzeb firmy. Proponowane ćwiczenia tworzą przyjazną atmosferę w zespole i pomogą przełamać lody między doświadczonymi pracownikami i nowozatrudnionymi. Dodatkowo pozwolą zbudować relacje pracownicze oparte na szacunku, tolerancji, zaufaniu i uczciwości.  – wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, reprezentująca Dwór Korona Karkonoszy.

Czy istnieje idealne miejsce na imprezę integracyjną?

Świetną alternatywę dla pubów, barów i restauracji stanowi sala bankietowa. O ile znajduje się w odpowiedniej lokalizacji. Jeśli pracownicy naprawdę mają odpocząć, warto poszukać lokalu z dala od zgiełku miasta. – Zmiana otoczenia rozbudzi w załodze kreatywność. Jednocześnie oderwie od ciągłych myśli o wynikach.  Dodatkowo zachęci pracowników do spojrzenia na problem z nowej perspektywy. – wylicza ekspert. Miejsce na imprezę integracyjną powinno pasować do jej charakteru. Zwróć uwagę na catering, standard usług i wyposażenie pokoi. Wybór świadczy nie tylko o organizatorach eventu, lecz wpływa na wizerunek całej firmy.

Dlaczego wybór miejsca na imprezę integracyjną jest tak ważny?

Lokalizacja wydarzenia wpływa na samopoczucie uczestników. Decyduje również o tym, czy event poprawi relacje między członkami zespołu i zbuduje zaangażowanie.  Dobrze zaplanowane wydarzenie wpłynie pozytywnie na wizerunek firmy (w tym ułatwi przyszłą rekrutację), dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły. Zwróć uwagę nie tylko na atrakcyjną lokalizację, lecz także kameralną atmosferę, elegancki wystrój, przepyszne jedzenie i profesjonalną obsługę. Zanim zarezerwujesz miejsce na imprezę integracyjną, zastanów się, czy wszyscy będą się dobrze bawić.

Jak przygotować scenariusz imprezy firmowej?

Zanim zaplanujesz plan imprezy, możesz przeprowadzić ankietę wśród współpracowników. Zapytaj, jakie atrakcje najbardziej przypadłyby im do gustu. – Miłośnikom mocnych wrażeń można zaproponować park linowy, spływ kajakowy, wojskowy tor przeszkód, czy zaprawy poranne. – podpowiada ekspert Dworu Korona Karkonoszy, który oferuje kilkadziesiąt scenariuszy imprez firmowych do wyboru. – Co zrobić by bardziej zmotywować zespół do działania? Doskonałym pomysłem jest zorganizowanie gier integracyjnych z elementami adrenaliny, rywalizacji lub pracy zespołowej. Impreza integracyjna to doskonała okazja, by połączyć wypoczynek z elementami szkolenia. – konkluduje.

Na wyjeździe integracyjnym doskonale sprawdzą się też wycieczki rowerowe i piesze, turnieje sportowe, fotobudka, karaoke, degustacja piwa lub wina. Ruch na świeżym powietrzu i ćwiczenia integracyjne są trampoliną do twórczego myślenia, a także wyzwolą ducha zespołu. Postaraj się więc regularnie organizować takie wydarzenia, by zachęcić współpracowników do większego zaangażowania.

Comments (0)

Dodaj komentarz