piec
Posted By Posted On

Do czego można wykorzystać gastronomiczne piece konwekcyjno-parowe?

Piece gastronomiczne to szeroka gama produktów do wyboru. Wśród nich znajdują się także piece konwekcyjno-parowe. Jak działają? Do czego służą? Kiedy warto zdecydować się na ich kupno? Sprawdź główne informacje o piecach tego typu!

Czym są piece konwekcyjno-parowe?

Piece określane jako konwekcyjno-parowe są rodzajem urządzeń gastronomicznych, które zostały opracowane z myślą o przygotowywaniu potraw za pomocą gorącego powietrza oraz pary wodnej.

Urządzenia te oferują szeroką gamę programów do wyboru, dlatego też mają one uniwersalne zastosowanie. Przede wszystkim piece konwekcyjno-parowe mogą służyć do pieczenia, ale także nadają się do smażenia, grillowania, gotowania – zwykłego i na parze. Można też podgrzewać w nich posiłki oraz podtrzymywać ich odpowiednią temperaturę.

Nowoczesne piece konwekcyjno-parowe, na przykład jak piec Stalgast konwekcyjno parowy – https://hybryda-gastro.pl/piece-elektryczne/20152-piec-konwekcyjno-parowy-smartcook-dotykowy-5xgn-11-stalgast-9100044.html oferują swoim użytkownikom specjalne programy gotowe, ale również dają dostęp do opcji personalizacji, dzięki czemu można samodzielnie ustawić ich działanie. To powoduje, że mogą być one łatwo dobrane do konkretnych potraw.

Piece konwekcyjno-parowe – kiedy warto kupić?

Przede wszystkim piece konwekcyjno-parowe bardzo często kupowane są do restauracji oraz do domów przyjęć, czyli do lokali gastronomicznych, gdzie każdego dnia przygotowuje się duże ilości posiłków. Warto wtedy zdecydować się na większe piece konwekcyjno-parowe, które pozwolą na jednoczesne przyrządzenie wielu dań dla gości.

Również piece konwekcyjno-parowe mogą być bardzo dobrym wyborem do firm cateringowych, które specjalizują się w dostarczaniu posiłków bezpośrednio do swoich klientów, na przykład na eventy czy też oferują diety pudełkowe.

Ponadto piece konwekcyjno-parowe mogą również sprawdzić się w stołówkach, gdzie pozwalają na szybkie i niedrogie przyrządzanie wyśmienitych potraw.

Gdzie można kupować piece konwekcyjno-parowe?

Urządzenia jak piece konwekcyjno-parowe od różnych marek oferowane są głównie w sklepach specjalizujących się w sprzedaży artykułów gastronomicznych.

Dobry sklep gastronomiczny będzie mógł zaoferować kompleksową pomoc związaną z zakupieniem niezbędnego wyposażenia, między innymi doradzi w jego doborze, zaprojektuje kuchnię i będzie mógł dostarczyć wyposażenie na miejsce. Sklep może też zapewnić obsługę posprzedażową, między innymi w ramach serwisu sprzętu gastronomicznego.

Z dostępnymi wariantami pieców można zapoznać się bliżej na stronach ich producentów i bezpośrednio w sklepach gastronomicznych – tych działających stacjonarnie oraz przez internet.

HYBRYDA ALEKSANDRA GÓRALCZYK

https://hybryda-gastro.pl

TEL: 32 418-72-55

E-MAIL: biuro@hybryda-gastro.pl

NIP: 6312312497, REGON: 241677598

ul. Stanisława Kunickiego 14, 44-100 Gliwice

Comments (0)

Dodaj komentarz