myjka cisnieniowa
Posted By Posted On

Dobrej klasy myjki ciśnieniowe — czym się wyróżniają?

Myjki ciśnieniowe obecnie są szeroko wykorzystywane zarówno przez profesjonalne firmy zajmujące się sprzątaniem, jak i użytkowników indywidualnych. Pozwalają one na szybkie i dokładne czyszczenie różnego rodzaju powierzchni, bez konieczności stosowania silnych detergentów. Można ich używać zarówno w domu, jak i ogrodzie. Warto więc postawić na model odpowiedniej klasy. Czym wyróżniają się dobre myjki ciśnieniowe? Podpowiadamy.

Myjki ciśnieniowe a sposób zasilania

Wybierając myjki ciśnieniowe, warto zastanowić się, jakie elementy chcemy czyścić przy pomocy tych urządzeń. Czy mają być one przeznaczone do konkretnych powierzchni, czy też szukamy produktu o uniwersalnym zastosowaniu. Pierwszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę podczas ich zakupu, jest sposób zasilania. W przypadku urządzeń wykorzystywanych w domu możemy postawić na modele wymagające podłączenia do prądu lub akumulatorowe. W ogrodach bardzo często nawet użytkownicy prywatni decydują się na profesjonalne sprzęty zasilane spalinowo.

Myjki ciśnieniowe a moc urządzenia

Kolejnym ważnym aspektem, który wyróżnia dobrej klasy myjki ciśnieniowe, jest ich moc. Jak wiadomo, im jest ona większa, tym wydajniejsze jest praca takiego urządzenia, ponieważ wówczas strumień wody porusza się szybciej, a co za tym idzie, łatwiej usuwa brud. W przypadku amatorskich sprzętów, dobrej jakości modele charakteryzują się parametrem tym na poziomie do 2 do 4 kW. Jeżeli jednak potrzebujemy sprzętu, który usunie nawet ciężkie plamy, warto wybrać ten którego moc przekracza 5 kW.

Myjki ciśnieniowe a ciśnienie i wydajność tłoczenia

Wybierając myjki ciśnieniowe, warto zastanowić się, czy celujemy w urządzenia niskociśnieniowe a więc te generujące ciśnienie do 100 barów, czy wysokociśnieniowe a więc te, gdzie parametr ten wynosi powyżej 200 barów. Wybór ten powinien być uzależniony od docelowego przeznaczenia sprzętu. Takie same kryteria dotyczą wydajności tłoczenia, a więc Ilości wyrzucanej wody w litrach na godzinę. W przypadku modeli domowych nie powinna ona przekraczać 500 litrów na godzinę.

Comments (0)

Dodaj komentarz