emulsja silikonowa
Posted By Posted On

Emulsja lateksowa – jakie jest jej zastosowanie?

Chemia budowlana jest powszechnie wykorzystywana w bardzo wielu różnych pracach remontowych. Stosujemy na przykład powszechnie emulsję lateksową, która charakteryzuje się szerokim zastosowaniem. Może być składnikiem farb, ale także jest bardzo popularnym dodatkiem do betonów lub zapraw murarskich. Jest polecana przez bardzo doświadczonych specjalistów.

Co zawdzięczamy emulsji lateksowej?

Technologie stosowane w budownictwie stale są ulepszane i właśnie dzięki temu szybciej możemy realizować różne prace remontowe i budowlane. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest właśnie emulsja lateksowa, która wykorzystywana jest do przygotowywania zapraw murarskich, ale także jest świetnym dodatkiem do betonu. Poza tym jest także mile widziana przez malarzy, którzy wykorzystują ją jako składnik farb. Przede wszystkim główną zaletą jest poprawa odporności na wodę, a także ścieranie. Dodatkowym atutem takiej emulsji jest również zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi i warunkami atmosferycznymi.

Dużą zaletą, jaką posiada w przypadku farb, jest o wiele lepsze krycie, a także sama trwałość powłoki. Poza tym farby lateksowe są odporne na szorowanie. Idealnie więc będą się sprawdzały w pokojach dzieci, gdzie w naturalny sposób pojawiać się będą zabrudzenia. Są także dedykowane do kuchni, łazienek albo korytarzy.

Emulsja lateksowa dobrym dodatkiem do betonu?

Powszechnie także emulsje tego typu są stosowane przez doświadczonych murarzy. Jeżeli wyroby takie dodaje się do betonu, to wtedy bardzo poprawiają się właściwości mechaniczne takiego materiału. Przede wszystkim zwiększa się wytrzymałość na zginanie, a także rozciąganie i ściskanie. Beton staje się bardziej elastyczny, a więc będzie bardziej odporny na pękanie podczas kurczenia się i rozszerzania, co ma kluczowe znaczenie w warunkach zewnętrznych.

Emulsje są więc równie chętnie kupowane co pigmenty do kostki brukowej albo profesjonalne farby. Gwarantują także lepszą konsystencję zapraw murarskich. Te ostatnie po dodaniu tego składnika są bardziej elastyczne i bardziej wytrzymałe na ścieranie.

Comments (0)

Dodaj komentarz