gaz grzewczy
Posted By Posted On

Gaz grzewczy – czym się charakteryzuje?

W budynkach do których z różnych przyczyn nie jest doprowadzony gazociąg transportujący gaz ziemny, nie trzeba od razu rezygnować ze stosowania tego typu paliwa, ponieważ istnieje jego alternatywa. Jest nią gaz grzewczy, czyli skroplony gaz płynny nazywany też LPG, który jest doskonałym, ekonomicznym i ekologicznym paliwem o wszechstronnym zastosowaniu. Czym się on charakteryzuje? Podpowiadamy.

Gaz grzewczy – doskonała alternatywa dla gazu ziemnego

Gaz grzewczy w Galewicach, określany również jako LPG, stanowi doskonałą alternatywę dla gazu ziemnego. Pod tym pojęciem kryje się czysty propan lub mieszanka propan-butanu. Do ogrzewania domów i lokali użytkowych, a także innych obiektów najczęściej jednak wykorzystywany jest ten pierwszy, ze względu na niższy punkt wrzenia, dzięki któremu nawet w niskich temperaturach zmienia swój stan ciekły na lotny. Wytwarza on również wyższe ciśnienie niż butan i dlatego łatwiej jest go magazynować.

Gaz grzewczy – wydajność i efektywność

Dostawca gazu w Galewicach posiada grono zadowolonych klientów, którzy wykorzystują gaz grzewczy do ogrzewania swojego domu. Zaletą tego rozwiązania jest wysoka kaloryczność gazu, która jest nawet parokrotnie wyższa niż paliw stałych. Dzięki temu jest on bardzo wydajny, a zawartość jednego zbiornika wystarcza na długi czas. Można go wykorzystywać jednak nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale także przygotowania ciepłej wody użytkowej czy zasilania kuchenki bądź grilla. Dodatkowo paliwo to jest dość ekologiczne, a w procesie jego spalania nie powstają szkodliwe substancje.

Gaz grzewczy – wygoda użytkowania

Osoby które stosują gaz grzewczy do ogrzewania domu cenią sobie to rozwiązanie ze względu na jego bezobsługowość. Użytkownik tego typu pieca powinien jedynie ustawić parametry kotła. Nie musi martwić się o przechowywanie paliwa stałego, ponieważ zbiornik z gazem płynnym znajduje się na zewnątrz, a za jego konserwację i dostawę paliwa odpowiada firma, z którą podpisał umowę.

Comments (0)

Dodaj komentarz