materac
Posted By Posted On

Gdzie można kupić materace przeciwodleżynowe?

Opiekując się osobą starszą lub osobą, która jest po wypadku, w trakcie rehabilitacji, zdecydowanie musimy posiadać odpowiednie wyposażenie. Kule ortopedyczne, wózek inwalidzki, akcesoria do pielęgnacji czy materace przeciwodleżynowe – to tylko niewielki wycinek tego, co przyda się każdego dnia. W przypadku osób leżących bardzo ważne jest to, aby unikać problemów z odleżynami, które są trudne w późniejszym leczeniu.

Codzienna opieka nad osobą, która ma poważne problemy zdrowotne, wymaga od nas bardzo dobrej organizacji pracy, przygotowania pomieszczenia, kupna wyposażenia, a także cierpliwości. Często również przydatna jest dobra kondycja fizyczna.

Osoba, która z przyczyn zdrowotnych lub bardzo zaawansowanego wieku jest osobą leżącą, wymaga od nas szczególnej troski. Aby poprawić komfort chorego, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt medyczny. Zdecydowanie przydadzą się materace przeciwodleżynowe. Czym są i dlaczego warto je kupić?

Czym są odleżyny?


Odleżyny są niestety konsekwencją między innymi długotrwałego leżenia. Szczególnie dotykają osoby w bardzo zaawansowanym wieku lub takiej, która z innych przyczyn nie możne wstawać z łóżka. Odleżyny to miejscowa martwica tkanek, która niestety ulega trwałej eskalacji w głąb ciała pacjenta. Przechodzi przez skórę, tkankę podskórną i mięśniową, sięgając do kości.

Jedną z groźniejszych konsekwencji odleżyn jest np. sepsa, w konsekwencji śmierć.

Zobacz także: https://namaste.com.pl/dlaczego-oplaci-sie-kupic-poduszke-ortopedyczna/

Co to jest materac przeciwodleżynowy i jakie są jego zalety?


Jednym ze sposobów na to, aby uniknąć odleżyn jest stosowanie specjalnego materaca przeciwodleżynowego. Przeznaczony jest on dla osób zagrożonych odleżynami, jak również takich, które już ich doświadczyły.

Materace mają specjalną budowę i funkcjonalności, które zapewniają leżącemu ruch, a tym samym pracę mięśni. Dzięki zmianie ciśnienia lub położenia, możliwe jest różnorodne uciskanie tkanek, zapewnienie skórze odpowiedniej wentylacji.

Stosowanie materacy przeciwodleżynowych, w połączeniu z innego rodzaju zabiegami, np. regularnym myciem i nawilżeniem skóry, jak również stosowaniem specjalnych kremów, znacząco zminimalizuje ryzyko powstania oraz rozprzestrzeniania się odleżyn. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup materaca w specjalistycznym sklepie medycznym. Pomoc w wyborze otrzymamy w sklepie medycznym https://www.ortmed.pl/. Warto materac obejrzeć osobiście, aby przekonać się naocznie o jego zaletach, budowie, funkcjonowaniu. To przełoży się na uzyskanie lepszego efektu.

 

Comments (0)

Dodaj komentarz