tenis ziemny
Posted By Posted On

Iga Świątek – co stoi za jej sukcesem?

Iga Świątek, czyli polska tenisistka, mimo młodego wieku udowadnia, że ciężką pracą, talentem i zaangażowaniem można osiągnąć spektakularny sukces. Nasza tenisistka przez wiele miesięcy utrzymywała pozycję liderki w rankingu WTA i podczas większości rywalizacji nie odpuszczała, dzięki czemu jej rywalki nie miały szansy na wygraną. Co jednak stoi za sukcesem tej młodej, zdolnej, polskiej tenisistki. Co warto wiedzieć o Idze Świątek? Podpowiadamy.

Trener Igi Świątek

Sukces Igi Świątek, choć w dużej mierze zależy od samej tenisistki, to jednak jest efektem działania sztabu trenerskiego, który wspiera ją we wszelkich podejmowanych przez nią działaniach. Kluczowe w procesie, dzięki któremu ta młoda tenisistka doszła do momentu, w którym jest teraz, było zatrudnienie dobrego trenera. Jego spokój i opanowanie, a także duże doświadczenie, które nabywał między innymi z inną doskonałą, polską tenisistką Agnieszką Radwańską spowodowało, że współpraca z nim przyniosła szybkie i spektakularne efekty. 

Trener Igi zawsze ma dobrze dopasowany do rywalki plan, który omawia z zawodniczką, stawiając przed nią konkretne cele i wymagania. Takie działanie w połączeniu ze świetnymi treningowymi pomysłami okazało się strzałem w dziesiątkę i doprowadziło Igę do wielu zwycięstw. Więcej sportowych ciekawostek można przeczytać na” blog etoto, nie tylko na temat tenisa i najpopularniejszych polskich tenisistek i tenisistów, ale również o innych sportowych faktach.

Dobre przygotowanie fizyczne Igi Świątek

Tenis to sport, który wymaga zarówno dobrego przygotowania fizycznego, jak i psychicznego. Za sukcesem Igi Świątek stoi więc, bez wątpienia, świetna dyspozycja fizyczna. Za ten aspekt również odpowiedzialni są poszczególni trenerzy i fizjoterapeuci, którzy zatrudnieni są w jej sztabie. Plan treningowy Igi Świątek ustalany jest z dużym wyprzedzeniem i uwzględnia on najważniejsze imprezy sportowe, w których tenisistka zamierza wystąpić. 

Dodatkowo uwzględnia on również te mecze, które Iga powinna odpuścić, aby zmniejszyć obciążenie treningowe, odpocząć i zregenerować się przed ważniejszymi wydarzeniami. Ważne jest więc długoterminowe i solidne przygotowanie, polegające na zbudowaniu wytrzymałości, siły, mocy i kondycji, aby zawodniczka mogła jak najdłużej utrzymać świetną intensywność swojej gry i by poruszanie się po korcie nie sprawiało jej po pewnym czasie problemu.

Trening mentalny Igi Świątek

Każdy sportowiec jest obciążony nie tylko fizycznie, ale również psychicznie wszelkimi turniejami, porażkami i zwycięstwami. Dlatego tak istotny jest trening mentalny. Przygotowanie psychiczne Igi Świątek ma więc duże znaczenie dla jej sukcesu. Wsparcie doświadczonej psycholog sportu, dzięki której Iga ściśle współpracuje nie tylko ze swoim ciałem, ale i psychiką, daje niesamowite efekty. Psycholog pomaga mistrzyni radzić sobie z presją, stresem i wysokimi oczekiwaniami, które często pod wpływem kolejnych sukcesów i zwycięstw stale rosną. Dużym wsparciem dla Igi jest także rodzina, na którą mistrzyni zawsze może liczyć.

Comments (0)

Dodaj komentarz