Posted By Posted On

Jak często serwisować oczyszczalnie ścieków?

oczyszczalnia sciekow

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim opłacalne. Aby cały system działał sprawnie i niezawodnie, należy go regularnie serwisować. Procesy, które w nich zachodzą, prowadzą bowiem często do zabrudzeń poszczególnych części oczyszczalni. Jak często zlecać serwis wykwalifikowanemu usługodawcy? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Regularne serwisowanie osadnika gnilnego

Przydomowe oczyszczalnie ścieków składają się z wielu elementów i zbiorników, z których każdy powinien być regularnie serwisowany i czyszczony. Takie działanie zapewni bowiem całemu systemowi prawidłowe i wydajne działanie. Pierwszą i najważniejszą czynnością, której podejmują się pracownicy firmy Inwap Haas jest opróżnianie osadnika gnilnego z zanieczyszczeń. Częstotliwość tej usługi uzależniona jest od wielkości zbiornika oraz ilości nagromadzonego osadu. Ta część oczyszczalni powinna być serwisowana według fachowców przynajmniej raz na 1-3 lata. Należy jednak pamiętać przy tym pamiętać, aby zatrudniać wyłącznie wykwalifikowanych specjalistów, którzy posługują się sprawdzonym sprzętem i korzystają ze skutecznych technik serwisowania oczyszczalni ścieków.

 Przed czym chroni serwis oczyszczalni ścieków?

Niezależnie od typu oczyszczalni, powinna być ona regularnie serwisowana. Takie działanie uchroni użytkowników przed zapchaniem i awariami poszczególnych elementów systemu. Cykliczne przeglądy i serwis oczyszczalni ścieków pozwala na:

– wydłużenie jej żywotności,

–  zapobieganie częstym awariom,

– zapobieganie kosztownym przebudowom i wymianie elementów na nowe.

Przeglądy pod kątem właściwego funkcjonowania powinny odbywać się regularnie i z zastosowaniem profesjonalnego sprzętu. Dlatego warto wybierać firmy, które specjalizują się w tego typu usługach i mają odpowiednie kwalifikacje. Oczyszczaniu powinien podlegać nie tylko osadnik gnilny, ale także inne elementy systemu. Konieczne będzie usunięcie zabrudzeń z filtra i udrożnienie przewodów. Dzięki temu oczyszczalnie ścieków będzie działała bezawaryjnie, odprowadzając ścieki bezpośrednio do gruntu. Dzięki regularnemu serwisowaniu instalacji można uniknąć problemów z jej zapchaniem, co w długotrwałej perspektywie prowadzi do uszkodzenia ważnych elementów.

Comments (0)

Dodaj komentarz