Pielęgnacja twarzy
Posted By Posted On

Jak pielęgnować skórę tłustą?

To naprawdę ważne, by ustawić odpowiednią temperaturę wody pod prysznicem. Mało kto zdaje sobie sprawę jak duże ma to znaczenie. Należy ustawić strumień tak, by nie był za gorący – to sprawi, że zbyt szybko zmyjemy z siebie naturalny łój, a co za tym idzie – skóra zacznie produkować go jeszcze więcej, przez co zapętlimy się i nigdy nie uzyskamy równowagi w tej kwestii. Z kolei rozpoczęcie kąpieli zbyt zimną woda w ogóle nie otworzy gruczołów łojowych, przez co nasze oczyszczanie nie będzie skuteczne, tylko powierzchowne. Optymalne działanie to rozpoczęcie prysznica ciepłą wodą, a zakończenie chłodnym strumieniem, który sprawi, że łuski łojowe zamkną się, a skóra pozostanie świeża na dłużej.

Delikatne, ale skuteczne oczyszczanie

To czym umyjemy naszą skórę jest bardzo ważne. Zbyt agresywne środki zaburzą warstwę ochronną skóry. Warto wybrać coś, co nawilży skórę, ale bez pozostawienia na niej tłustego filmu. Oprócz tego kosmetyk myjący powinien oczywiście dobrze oczyścić. Jaki jest złoty środek? Z pomocą przychodzi rewitalizująco-nawadniający żel pod prysznic DuoLife Beauty Care Aloes. Wyjątkowa formuła OHA 24/7 Nutri-FormTM  tego kosmetyku czerpie z dobroczynnych właściwości aloesu, miodu i oregano, oczyszczając, odświeżając i jednocześnie nawilżając skórę. To optymalne rozwiązanie dla posiadaczy skóry tłustej.

Nawilżenie to podstawa!

Krąży błędne przekonanie, że skoro jesteśmy posiadaczami tłustej skóry, to nie musimy jej już dodatkowo nawilżać. Nic bardziej mylnego! Tak naprawdę każdy rodzaj skóry tego potrzebuje. Można wybrać kosmetyki mocno nawilżające, o lekkiej konsystencji, by nie czuć obciążenia.

Oczywiście bardzo ważne jest to, by unikać w składać sylikonów, które mają tendencję do gromadzenia się w porach, a co za tym idzie – tworzą się wypryski. A tych nikt z nas nie lubi. Dlatego nie zapominajmy o tym ważnym kroku w pielęgnacji, jakim jest dobre nawilżenie naszego ciała. Nawet jeśli nie wydaje nam się to konieczne.

Z pozoru małe kroki, mogą mieć duży wpływ na kondycję naszej skóry. A po kilku miesiącach z pewnością zauważymy efekty. Dlatego poświęćcie swojej codziennej pielęgnacji chwilę i wprowadźcie te kroki w życie. Zobaczycie, że skóra z pewnością Wam za to podziękuje.

Comments (0)

Dodaj komentarz