Łysienie
Posted By Posted On

Jak poradzić sobie z problemem łysienia?

Nadmierne wypadanie włosów może być uwarunkowane wieloma różnymi przyczynami. Do dwóch najczęściej występujących rodzajów należą łysienie telogenowe – wywołane m.in. niedoborami witaminy D3, ferrytyny, kwasu foliowego oraz chorobami – np. tarczycy. Co więcej, łysienie może być również negatywnym efektem stresu lub fizycznym uszkodzeniem skóry, np. oparzeniem. Drugi typ – łysienie androgenowe – ma swoje źródło w genach i nasila się z wiekiem. Najczęściej ma naturalny przebieg wynikający ze starzenia się organizmu.

Oba rodzaje występują zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Ważne jest, by ustalić typ łysienia i stojące za nim powody, by podjąć skuteczne działania, które pomogą w powstrzymaniu lub spowolnieniu postępowania tego procesu.

Sposoby na zahamowanie łysienia

W przypadku łysienia telogenowego istotne jest ustalenie jego dokładnych przyczyn. Pomocne okaże się tu przeprowadzenie odpowiednich badań lekarskich u specjalisty (np. dermatologa), który pomoże ustalić przyczyny występowania tego procesu. Jeśli podłoże jest chorobowe, to niezbędne będzie wdrożenie skutecznego leczenia, które wspomoże wyeliminowanie tego czynnika. Gdy powodem są niedobory składników odżywczych i witamin, to istotne może okazać się zadbanie o prawidłowo zbilansowaną dietę oraz uzupełnianie jej sprawdzonymi suplementami.

Łysienie androgenowe najczęściej jest efektem starzenia się. Może być wywołane również przez genetyczną nadreaktywność receptorów androgenowych przy mieszkach włosowych. Zatrzymanie tego procesu zazwyczaj jest niemożliwe, ale można go spowolnić lub zmniejszyć odczuwalne skutki. Pomocne w tym przypadku okazują się: odpowiednia dieta wraz z kompleksową suplementacją, stosowanie dobrych szamponów lub nawet przeszczep włosów.

Zastosowanie się do sprawdzonych porad od specjalistów jest kluczowe dla spowolnienia lub zmniejszenia dotkliwości skutków łysienia. Dodatkowo dzięki stosowaniu odpowiednio dobranych suplementów diety można skutecznie spowolnić lub osłabić negatywne efekty tego procesu – zarówno na jego wczesnym, jak i późnym etapie.

Warto sprawdzić Duolife Keratin Hair Complex – unikalny produkt na rynku suplementów diety na bazie płynnej kreatyny wspierający organizm i poprawiający stan włosów, który działa w trzech krokach. Dzięki zawartości ekstraktu z czarnego ryżu i opuncji figowej wpływa pozytywnie na pobudzanie włosów do wzrostu poprzez indukcję do namnażania komórek brodawkowatych występujących w mieszkach włosowych – pomaga włosom rosnąć. Produkt ten wspiera również hamowanie wypadania włosów oraz dodaje im gęstości i objętości za sprawą unikalnej kompozycji składników takich jak owoce amli (źródło witaminy C) oraz olej z pestek winogron (wpływa pozytywnie na odżywienie i stymulację cebulek włosów oraz wzmacnia ich warstwę ochronną). Dodatkowo znajdują się w nim ekstrakty z organicznych pędów grochu, liści pokrzywy zwyczajnej, ziela skrzypu polnego i sok owoców z malin – naturalne składniki, które wzmacniają kondycję organizmu, polepszają stan włosów i stymulują je do wzrostu.

Łysienie to nie wyrok dla Twoich włosów

Niezależnie od przyczyn, które stoją za wypadaniem włosów – można stawić temu czoła. Sprawdzenie powodów występowania tego procesu i ewentualne wdrożenie odpowiedniego sposobu leczenia, zmiana stylu życia czy zadbanie o dietę i odpowiednią suplementację to kluczowe aspekty walki z negatywnymi skutkami łysienia. Pomyśl o tym już dziś, by jak najszybciej zadbać o siebie i stan swoich włosów.

Comments (0)

Dodaj komentarz