zlomowanie samochodu
Posted By Posted On

Jak przebiega proces auto złomowania?

Ludzie chętnie i często decydują się na zakup samochodu z rynku wtórnego. Jest to zazwyczaj podyktowane stosunkowo niewygórowaną ceną. Powinniśmy jednakże wiedzieć, że takie auta długo nam nie posłużą. Z racji swojego wieku coraz częściej będą się psuły, a naprawa nie będzie już opłacalna. Wówczas powinny one trafić do miejsca takiego jak auto złom. Warto wiedzieć, jak przebiega proces auto złomowania.

Dlaczego powinniśmy oddać stary samochód do auto złomu?

Ludzie, ze względu na cenę, najchętniej kupują używane auta. Nie ma w tym nic złego, jednakże należy wiedzieć, że takie auto nie posłuży nam wiele lat. Wszystko się kiedyś kończy i nie inaczej jest w tym przypadku. Po kilku latach eksploatacji samochód zacznie nam się psuć, a koszty związane z naprawą okażą się kolosalne. W pewnym momencie naprawa po prostu stanie się dla nas nieopłacalna. Auto złomowanie w Bielsku okaże się wówczas najlepszym rozwiązaniem.

Będzie to dla nas korzystne, bo pozbędziemy się problemu i zyskamy nowe miejsce w garażu. Poza tym powinniśmy pamiętać, że w samochodzie znajduje się wiele szkodliwych elementów takich jak płyny, oleje czy inne. Jeśli dostałyby się one do środowiska, mogłyby mu bardzo zaszkodzić. Starych aut nie możemy zatem porzucać byle gdzie. Ważne, aby znalazły się one w dobrych rękach specjalistów, którzy będą wiedzieli, co zrobić z poszczególnymi częściami auta.

Jak przebiega proces auto złomowania?

Procedura złomowania pojazdu to kilkuetapowy proces. Na początek należy przygotować właściwe dokumenty, a później dostarczy pojazd do stacji demontażu pojazdów. Tam wystawiane są dokumenty, na podstawie których można legalnie wyrejestrować auto i zlikwidować polisę ubezpieczeniową na nie. Musimy mieć przy sobie dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu, aktualne ubezpieczenie, tablice rejestracyjne, umowę kupna- sprzedaży.

Celem złomowania auta jest odzyskanie jak największej ilości surowców wtórnych i demontaż sprawnych podzespołów, które mogą zostać ponownie wykorzystane. Najpierw wyjmuje się akumulator i poduszki powietrzne, później wszelakie płyny, a na końcu sprawne podzespoły i surowce wtórne na przykład opony, miedź czy stal.

Comments (0)

Dodaj komentarz