Posted By Posted On

Jak przebiega profesjonalne pranie dywanów i tapicerek?

pranie dywanow i tapicerek

Mając w domu dywany, wykładziny czy meble tapicerowane, należy dbać odpowiednio o czystość. To pracochłonne zajęcie i często nie mamy pewności, że zostanie wykonane prawidłowo. Aby dywany, wykładziny czy tapicerki były odpowiednio wyprane, należy zastosować odpowiednie narzędzia, a także środki piorące. Często warto skorzystać z usług firm, które się tym zajmują. Mają one przeszkolonych pracowników, którzy szybko i sprawnie wypiorą dywany czy tapicerki.

Jakie są metody prania dywanów i tapicerki?

W dywanach i tapicerkach znajduje się dużo roztoczy. Nawet codzienne odkurzanie może nie być pomocne. Poza tym, po dywanie czy wykładzinie codziennie się chodzi. Dlatego też pranie dywanów i tapicerek to rozwiązanie dla osób, którym zależy na nieskazitelnej  czystości. Czyste dywany i tapicerki pozwalają stworzyć przytulny klimat we wnętrzu. W biurze z kolei wyglądają elegancko. Najbardziej znanymi metodami prania dywanów jest pranie na sucho, na mokro i na wskroś. Do prania i czyszczenia dywanów czy wykładzin zwykle używa się odkurzaczy piorących. 

Jak wygląda profesjonalne pranie dywanów?

Pranie w domu zwykle ogranicza się do odświeżenia powierzchni. Profesjonalne pranie pozwala dywan czy tapicerkę wyprać bardzo dokładnie. Takie pranie warto polecić profesjonalistom, którzy nie tylko dysponują odpowiednim sprzętem, ale również środkami, które ułatwią utrzymać wskazaną powierzchnię w czystości. Niezależnie czy jest to czyszczenie parowe, czy czyszczenie na wskroś, czy na sucho, można mieć pewność, że wskazane powierzchnie zostaną dokładnie i skutecznie oczyszczone z brudu i nagromadzonych drobnoustrojów.

Profesjonalne czyszczenie rozpoczyna się od odplamiania i stabilizacji kolorów. Następnie dywan jest trzepany z kurzu, wstępnie prany z wykorzystaniem automatu szorująco-piorącego. W takim automacie wykonuje się pranie zasadnicze, które czyści dywan ze wszelkich zabrudzeń. Następnie dywan wypłukiwany jest z chemikaliów, poddany wirowaniu. Najważniejszą kwestią jest suszenie dywanu, tapicerki czy wykładziny. To istotny etap, by żadna stęchlizna nie dostała się do czyszczonych powierzchni. Ważne jest także zadbanie o odpowiednie warunki do wyschnięcia.

Comments (0)

Dodaj komentarz