koszule meskie
Posted By Posted On

Jak wybrać i modnie stylizować męskie koszule?

Ogrom męskich koszul w sklepach odzieżowych bywa przytłaczający. Może także sugerować, że, w całym tym pozornym chaosie (w którym doskonale można się odnaleźć, gdy zdobędzie się odrobinę wiedzy), koszulę można nie tylko przypadkowo wybrać, ale i przypadkowo stylizować, losowo łącząc ze sobą elementy ubioru. Tymczasem koszula męska od lat jest klasycznym elementem męskiej szafy, zasługującym na wiele uwagi. Uwagę należy poświęcić tak sememu produktowi, jak i jego stylizacji. Wielu panów koncentruje się na wyborze koszuli, która perfekcyjnie leży, pomijając etap drugi, polegający na stworzeniu zapierającego dech looku, zestawienia ubrań. Niesłusznie. 

Koszula męska – jakich rodzajów koszul szukać?

Wybór koszuli męskiej da się przeprowadzić, kierując się kryterium “co do okazji” – praca, oficjalna impreza, wyjście z przyjaciółmi, itd., ale można także spojrzeć na wybór koszuli przez pryzmat pory roku, która akurat panuje. W ten sposób w zasadzie rozgraniczymy swój wybór do koszul na długi rękaw i na krótki. Te pierwsze lepiej sprawdzą się w sezonie jesienno-zimowym, drugie wiosenno-letnim. Nie jest prawdą, że koszule na krótki rękaw nie są uniwersalne i w ogóle nie powinniśmy rozważać założenia ich na pewne okazje, obojętnie, jaka akurat jest pogoda za oknem. W praktyce coraz więcej firm krytykuje skrajnie sformalizowany dress code i jednobarwna koszula na krótki rękaw, w klasycznych kolorach, sprawdzi się doskonale tak na co dzień (jeśli i my sami, bez przymusu preferujemy taki styl i kolorystykę), jak i w biurze. Koszula męska z krótkim rękawem w stylu klasycznym może być z powodzeniem znaleziona nie tylko w droższych sklepach, ale i w wielu sieciówkach, w przystępnej cenie. Jeżeli jednak obawiamy się reakcji tak szefa, jak i otoczenia, pozostawmy koszulę męską na krótki rękaw do noszenia na co dzień po pracy lub w weekendy, także na nieformalne wyjścia ze znajomymi. W takich sytuacjach koszula tego typu sprawdzi się zawsze, można więc ten typ koszuli na takie właśnie okazje wybierać bez wahania. Długie koszule z kolei, oszczędzając krytyki, pozwolą stworzyć zestaw łączony z garniturem czy marynarką oraz stylizacje do pracy (a gdy pogoda będzie zbyt ciepła, wystarczy podwinąć nieco rękaw, co nie jest zbyt komfortowe, ale ze względu na dress code musi się sprawdzić). 

Koszula męska – jak i z czym nosić?

Jakkolwiek wspaniała byłaby koszula, którą wybierzemy, ta część ubioru sama z w sobie nie stworzy całego outfitu. Do zakupionej koszuli trzeba wyszukać kolejne elementy stylizacji. Zarówno koszule na długi, jak i na krótki rękaw doskonale łączą się z jeansem. Koszule uzupełnić można tak jeansową kurtką, jak i spodniami z tego materiału, w różnym stylu, od luźniejszych po wąskie. Należy jednak pamiętać, że zawsze jest to rozwiązanie casualowe, nie nadające się szczególnie do pracy (chyba że dress code jest swobodny), na wesela czy formalne spotkania. Jeżeli chcemy nadać koszulom powagi i elegancji, warto zestawić je ze spodniami z innego materiału, wybierając na przykład spodnie chinosy. Wracając do bardziej casualowych stylizacji – koszule wspaniale uzupełni również skórzana kurtka. W letnich stylizacjach nieco większe pole do popisu daje koszula męska na krótki rękaw, którą z powodzeniem można zestawić z różnego rodzaju szortami. Z kolei przy formalnych okazjach wykorzystamy koszulę na długi rękaw, łącząc ją z marynarką czy garniturem. Koszule, które sięgają za biodra można zawsze włożyć w spodnie, te, które nie przekraczają tej długości, pozostawiamy wyjęte na wierzch. Pamiętajmy, że koszula powinna być dopasowana do sylwetki, nie być zbyt luźna, ani nie krępować ruchów (podczas zakupów, czy przymiarek odzieży kupionej przez internet spróbujmy się w koszuli swobodnie poruszać, wykonać kilka wymachów dłońmi, schylić się). Przesada tak w jedną, jak i w drugą stronę zrujnuje każdą, nawet najlepszą stylizację. Pod tym kątem przyjrzyjmy się szczególnie rękawom, o których często się zapomina, koncentrując się na tym, jak koszula układa się na plecach i klatce piersiowej. Bez względu na to, którą z koszul wybieramy pamiętajmy, że tak koszula na długi rękaw, jak i na krótki dostępne są w wielu wzorach i kolorach. Każdy wzór może prezentować się atrakcyjnie, jeśli tylko dopasowany jest do okazji. 

Wybranie pasującej do sylwetki koszuli, to tylko połowa sukcesu. Drugą połową jest właściwa stylizacja tej części ubioru. Warto o to zadbać, by nie zniechęcić się do koszul – jest to tak popularny element męskiej garderoby, że, czy chcemy, czy nie chcemy, będzie do nas wracać. Warto więc z tym elementem odzieży zaprzyjaźnić się, a przynajmniej odpowiednio zapoznać, by z przyjemnością wykorzystywać koszule w stylizacjach na każdy sezon. 

Comments (0)

Dodaj komentarz