ciecie laserowe
Posted By Posted On

Jakie materiały można ciąć laserem?

Wybór narzędzi i technologii, które zapewnią nam przecinanie różnych materiałów to jedna z ważniejszych kwestii dla wielu przedsiębiorców działających na przykład w produkcji. Cięcie laserem sprawdza się, jak się okazuje bardzo dobrze. Jest to jedno z bardziej nowoczesnych i sprawdzonych rozwiązań. W ten sposób można ciąć bardzo precyzyjnie metale, drewno albo tworzywa sztuczne, czy też tkaniny.

Czy cięcie laserem dotyczy wszystkich materiałów?

Jeżeli analizujemy skuteczność działania systemu produkcji lub realizowania zleceń dla producentów, to zawsze w takich okolicznościach chcemy się skoncentrować na wykorzystaniu innowacyjnych i najbardziej skutecznych technologii. Od dawna szukano takiego rozwiązania, które zapewniałoby cięcie w bardzo różnych materiałach. Jeżeli chodzi o cięcie laserem, to technologia ta jest w zasadzie bliska ideału. Laser doskonale sobie poradzi z różnego rodzaju metalami. To może być stal nierdzewna, stal węglowa albo aluminium, czy też miedź i tytan.

Wykorzystywany jest także w przypadku drewna. Tu także można przycinać bardzo skutecznie i precyzyjnie różne rodzaje tego materiału. To może być sklejka albo lite drewno, czy też płyta pilśniowa o dużej gęstości popularnie określana jako MDF. Nie bez powodu więc bardzo chętnie cięcie laserem wykorzystuje się w przemyśle meblarskim, modelarskim albo rzemieślniczym.

Cięcie laserem tkanin i szkła

Wielu przedsiębiorców potwierdza, że od momentu gdy zdecydowało się wykorzystywać cięcie laserem, to trudno już wrócić do starych tradycyjnych metod. Laser doskonale sobie poradzi także z tworzywami sztucznymi takimi jak pleksi, PCV albo ABS. Występuje tu także ryzyko ich topnienia albo odkształcenia.

Tak więc poza tym, że cięcie laserowe bardzo dobrze się sprawdza, jeżeli chodzi o konstrukcje stalowe, to technologia ta stosowana jest także w przypadku bardzo delikatnych materiałów. Na przykład z powodzeniem laser przycinać będzie cienkie szkło. To gwarantuje bardzo wysoką precyzję, a także grawerowanie. Technika sprawdza się w przemyśle szklarskim, dekoracyjnym i jubilerskim.

Comments (0)

Dodaj komentarz