masaz shirodara
Posted By Posted On

Jakie są zalety masażu shirodara?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są różne masaże, które w zbawienny sposób wpływają nie tylko na nasze ciało, lecz i na psychikę.  Rozmaite techniki oraz atmosfera, która panuje w salonie masażu, stwarza genialne warunki do całkowitego relaksu. Wiele osób korzysta z masażu shirodara, który ma wiele zalet. Aby wiedzieć, czy się na niego zdecydować, powinniśmy dowiedzieć się, czym on jest i jakie zalety z niego płyną. 

Na czym polega masaż shirodara?

Dziś istnieje wiele rodzajów masażu. Często chcemy się zdecydować na któryś, ale jest ich dużo i nie wiemy, który wybrać. Masaż shirodara to starożytna metoda leczenia ajurwedyjskiego, która zazwyczaj pomaga w odnalezieniu harmonii w umyśle, ciele i duchu dla holistycznego dobrego samopoczucia.

Shirodara to specyficzny rodzaj masażu układu nerwowego. Polega on na polewaniu czoła, okolic andżna czakry, oraz nasady włosów strumieniem ciepłego płynu. Zazwyczaj jest to olej ziołowy, mleko, maślanka z ziołami lub odwar ziołowy. Shirodara w Tychach polega na tym, że osoba masowana leży na plecach, a terapeutyczny płyn spływa po jej głowie przez określoną ilość czasu. Do polewania wykorzystuje się specjalne naczynie, zawieszone na stojaku nad głową osoby masowanej.

Dlaczego warto skorzystać z masażu shirodara?

Dzięki temu masażowi uwalniane są energię wewnątrz ciała, a przynosi to ogromne ukojenie dla umysłu. Zabieg ten polecany jest dla ludzi, którzy żyją w dużym stresie lub dla tych, którzy zajmują wysokie stanowiska, które wiążą się z ogromną presją. Ten masaż działa korzystnie na poprawę jasności myślenia. Dzięki wzmocnieniu systemu nerwowego pacjent poddany terapii łatwiej i sprawniej radzi sobie z redukcją stresu oraz nie daje się przytłoczyć negatywnym emocjom.

Shirodara i kibido w Tychach wykazują dodatkowo właściwości poprawy stanu skóry głowy i włosów. Skóra głowy zostaje pobudzona, dlatego więcej substancji odżywczych wędruje do cebulek włosów, a w efekcie stają się one gęstsze, mocniejsze i nabierają blasku.

Comments (0)

Dodaj komentarz