lifting twarzy
Posted By Posted On

Lifting wolumetryczny – na czym polega?

Lifting wolumetryczny to coraz bardziej popularny zabieg szczególnie dla kobiet. Jest to zabieg polegający na modelowaniu twarzy, przy jego użyciu przykładowo uwydatnia się kości policzkowe. Głównie stosuje się go w przypadku, kiedy twarz traci swoją objętość, dzieje się tak ze względu na to, że z wiekiem każdy traci wiązania kolagenowe, które wpływają na objętość. Taki lifting kieruje się przede wszystkim dla osób starszych, ale to nie znaczy, że osoby młode nie mogą z niego korzystać. U takich osób również często występują taki przypadłości jak zapadnięte policzki czy kąciki ust skierowane w dół. Na czym więc polega lifting wolumetryczny i co warto o nim wiedzieć?

Na czym polega taki zabieg?

Lifting wolumetryczny polega na modelowaniu rysów twarzy za pomocą wstrzykiwania kwasu hialuronowego. Często powstaje wiele mitów na jego temat, ale jest to zupełnie naturalny kwas, który zwiększa objętość tkanki miękkiej, co powoduje uzupełnienie ubytków w skórze, która z wiekiem coraz bardziej jest narażona na zapadanie się. Firma FaceMed zajmująca się takimi zabiegami jak lifting wolumetrycznym twarzy w Warszawie zapewni wyśmienite efekty osobom, które z niego skorzystały. Oprócz liftingu wykonuje ona również botoks ust w Warszawie, który umiejętnie podany zapewnia w pełni naturalny efekt wygładzonej skóry.

Co jeszcze warto wiedzieć o liftingu wolumetrycznym?

Liftingu wolumetrycznego używa się również w momencie, gdy skóra na twarzy traci swoją elastyczność. Takie wypełnienie skóry kwasem może utrzymywać się nawet do 18 miesięcy. Jednak aby zwiększyć jego efekty, przed takim zabiegiem warto skorzystać z botoksu, który zredukuje zmarszczki mimiczne. Należy również pamiętać, że jeśli chce się utrzymywać długi efekt liftingu wolumetrycznego, to należy koniecznie zrezygnować z palenia papierosów, tytoń odpowiada za szybszy rozkład kwasu hialuronowego. Jako że zabieg ten polega na wstrzykiwaniu, to po jego wykonaniu na twarzy mogą pojawić się obrzęki i zaczerwienienia.

Comments (0)

Dodaj komentarz