Szkody
Posted By Posted On

Mądry Polak przed szkodą

Aż 26 534 wypadki samochodowe z winy kierowców zarejestrowała policja w 2019 roku. Co trzeci spowodowany był nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu. Równie niepokojąco przedstawiają się dane włamań i kradzieży z domów i mieszkań. Policja zanotowała około 70 tys. takich przypadków i jest to tendencja rosnąca. W sumie poszkodowanym wypłacono z tytułu szkód majątkowych 22 miliardy 303 miliony złotych. To ważny argument w podejmowaniu decyzji na temat zakupu lub przedłużenia polisy.

Ubezpieczenie OC – obowiązek każdego właściciela pojazdu

OC jest jednym z obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, do posiadania którego zobowiązany jest każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Dzięki niemu każdy, kto spowoduje wypadek, ma zagwarantowane pokrycie kosztów naprawy pojazdu osoby trzeciej, a w sytuacjach tego wymagających również pokrycie kosztów leczenia osoby przez nas poszkodowanej. W ubiegłym roku ubezpieczyciele wypłacili poszkodowanym 9 miliardów 451 milionów złotych w ramach OC.

Konsekwencje braku posiadania OC to nie tylko zbędne nerwy i stres – to przede wszystkim kary pieniężne, które mogą negatywnie zaskoczyć niejednego kierowcę. Opłaty zależą od dwóch czynników – czasu, który określa jak długo jeździmy bez niezbędnego dokumentu oraz rodzaju pojazdu. Wartość mandatu za brak ważnego OC zaczyna się od 170 zł, a kończy nawet na 7800 zł w przypadku samochodu ciężarowego. Według danych przedstawionych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny na tego typu kary może być narażonych aż 100 000 kierowców, bowiem aż tyle jeździ bez ważnego ubezpieczenia OC.

CUK Ubezpieczenia w swojej ofercie posiada wiele produktów, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do potrzeb i możliwości finansowych. Każdy, kto zdecyduje się na zakup obowiązkowego OC zyska dodatkowo Assistance, w ramach którego może liczyć na samochód zastępczy w przypadku kradzieży i napraw przekraczających 12 godzin, holowanie pojazdu 100 km oraz niezbędną pomoc przy uszkodzeniach ogumienia. Ubezpieczenie można rozszerzyć o Smart Casco, które zapewnia odszkodowanie w przypadku kradzieży czy strat spowodowanych przez działanie żywiołów. Zdarzenia drogowe to nie tylko uszkodzenia pojazdów, ale również szkody osobowe – do najczęstszych obrażeń doznawanych po wypadkach samochodowych należą urazy kręgosłupa szyjnego oraz głowy. W ramach NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków), poza podstawowym świadczeniem, którym jest wypłata odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu, poszkodowany uzyska również zwrot kosztów za leki, środki opatrunkowe i sprzęt rehabilitacyjny, a także świadczenie z tytułu pobytu w szpitalu. W październiku ubezpieczenie komunikacyjne w LINK4 można kupić z 5% zniżką odejmowaną od ceny regularnej.

„Koszty, które spadają na nas po niespodziewanym zdarzeniu są dla wielu poważnym obciążeniem finansowym. Jak pokazują statystyki kwota wypłacana przez ubezpieczyciela po wypadku/zdarzeniu drogowym może być aż 1000 razy większa od wartości wykupionej polisy. Dzięki bogatej ofercie CUK ubezpieczenia każdy znajdzie coś dla siebie, zapewniając komfort i bezpieczeństwo nie tylko sobie, ale również swoim bliskim” mówi Maciej Kuczwalski, Ekspert CUK Ubezpieczenia.

Bezpieczne cztery kąty

Do najczęstszych przyczyn szkód w domach i mieszkaniach należą zalania oraz podtopienia – w Polsce znajduje się 267 stref zagrożonych powodziami. Równie niepokojąco przedstawia się problem włamań i kradzieży – według danych policji w 2019 roku takich incydentów było prawie 70 tysięcy, czyli o 3,3% więcej w porównaniu do 2018 roku.

„Remont mieszkania po nieszczęśliwym wypadku mającym miejsce w naszym gospodarstwie domowym nie należy do najtańszych. Przykładowo, koszt wymiany podłogi po zalaniu może zaczynać się od 2000 zł, a kończyć nawet na dziesiątkach tysięcy złotych.  Możliwość skorzystania z ubezpieczenia w takich sytuacjach to coś więcej niż wypłata środków – to również gwarancja bezcennego komfortu psychicznego. Należy pamiętać, że w ramach ubezpieczenia ubezpieczyciel dodatkowo zwraca koszty poniesione w związku z poszukiwaniem przyczyny szkody, koszty ratowania mienia przed szkodą i zapobieżenia szkodzie oraz koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie” mówi Maciej Kuczwalski Ekspert CUK Ubezpieczenia.

W ramach produktu miesiąca „Cztery kąty”, które oferuje CUK, możemy zakupić ubezpieczenie domu czy mieszkania w Wiener z 35% zniżką. Zakupiona polisa mieszkaniowa to kompleksowa ochrona, która uchroni przed skutkami aż 22 nieprzewidzianych zdarzeń losowych, w tym przed włamaniem z kradzieżą, pożarem, zalaniem, jak również przed następstwami uderzenia pioruna, huraganu czy gradobicia. Oferta skierowana jest do szerokiego grona odbiorców – firma przygotowała wiele wariantów ubezpieczeń przeznaczonych dla właścicieli mieszkań czy domów oraz najemców czy osób budujących dom na działce – takie rozwiązanie to najlepsza ochrona i spokój ducha już na samym początku inwestycji. Ponadto, ubezpieczenie chroni nieruchomości, które do nas należą, jednak nie są zamieszkiwane na stałe.

Comments (0)

Dodaj komentarz