sala weselna
Posted By Posted On

Na co zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej?

Dzień ślubu to niewątpliwie jeden z piękniejszych momentów w życiu wielu osób. Aby długo wyczekiwane i godzinami planowane przejęcie weselne przebiegło pomyślnie, należy uwzględnić kilka ważnych kwestii. Ogromne znaczenie ma oprawa muzyczna, serwowane jedzenie, a także wybór sali weselnej. Jakie aspekty wziąć pod uwagę, wybierając miejsce do zorganizowania wesela?

Jak dopasować wielkość lokalu do liczby gości?

Poszukiwania sali warto rozpocząć od ustalenia przewidywanej liczby gości. Sala weselna powinna zapewniać komfortową przestrzeń do tańczenia i do odpoczynku przy stołach. Warto zwrócić uwagę, czy goście nie będą musieli przeciskać się za plecami innych przybyłych, aby dotrzeć na swoje miejsce siedzące. Duże znaczenie w przypadku wesela organizowanego latem ma kwestia klimatyzacji. Odpowiednia wentylacja pozwoli zapewnić zaproszonym optymalne warunki do zabawy, nawet przy dużym upale na zewnątrz. Takie warunki są już w większości obiektów standardem. Przestronne, klimatyzowane sale zapewnia np. Hotel Sleep we Wrocławiu.

Wystrój sali weselnej — co wziąć pod uwagę?

Wybierając salę weselną, należy dopasować jej wygląd do motywu przewodniego całego wesela, a także do własnych upodobań. Nie każdemu spodobają się klasyczne lub ludowe wnętrza czy nowoczesne i jasne pomieszczenia. Ogromne znaczenie ma rodzaj oświetlenia, które okaże się niezbędne po zmroku. Dobrze, jeśli zamontowane w sali lampy tworzą przytulny, łagodny efekt. Zdecydowanie najlepiej sprawdza się ciepłe światło, które ładnie wygląda zarówno w rzeczywistości, jak i na fotografiach.

Koszt wynajęcia sali weselnej

Ostatni, ale chyba najważniejszy dla nowożeńców aspekt to koszt wynajmu sali wesela. Należy zwrócić szczególną uwagę, co dokładnie obejmuje kwota określona przez właścicieli lokalu. Ważne, aby w cenie znajdował się wystrój stołów, krzeseł, profesjonalna obsługa gastronomiczna, posiłki oraz napoje. Takie udogodnienia oferują liczne sale weselne we Wrocławiu i w innych miastach Polski. Kwestia alkoholu, tortu i innych dodatkowych atrakcji najczęściej jest opcjonalna. Warto dopytać o oferowane menu z uwzględnieniem małych dzieci, wegetarian i osób z nietolerancjami pokarmowymi. Dzięki temu w czasie wesela można skupić się na świętowaniu, bez obaw o zadowolenie i komfort przybyłych gości.

Comments (0)

Dodaj komentarz