lexus lx
Posted By Posted On

Nowy Lexus LX bardzo blisko? Wszystko na to wskazuje

Ten model pojawił się na polskim rynku tylko raz, w limitowanej serii i niejako w drodze wyjątku. Za oceanem jest jednak popularnym wyborem wśród klientów, którzy nie uznają kompromisów. W Lexusie LX komfort i wygoda łączą się z terenowymi właściwościami w niespotykany sposób, a silnik V8 pod maską podkreśla, że nie ma tu miejsca na półśrodki. Wiele wskazuje na to, że Lexus LX doczeka się kolejnej generacji, a zagraniczne portale donoszą, że drogowe testy prototypów już trwają. Czego możemy się spodziewać po nadchodzącym modelu?

Lexus LX jest w dzisiejszych czasach prawdziwym ewenementem. Ten oparty na ramie SUV mierzy ponad 5 metrów, a pod jego maską pracuje widlasta ósemka. LX był sprzedawany również w Polsce, choć oferta ograniczyła się do limitowanej serii 50 sztuk. Auto jest dostępne w regularnej ofercie m.in. w Japonii czy Stanach Zjednoczonych, a tamtejsi klienci już niebawem będą mogli wybrać nowy model. Wszystko wskazuje bowiem na to, że drogowe testy Lexusa LX nowej generacji już trwają. Donosi o nich portal Lexus Enthusiast, powołując się na zdjęcia udostępnione przez TFLtruck.com.

 

Nowy styl Lexusa będzie widoczny w nadchodzącym LX

Fotografie nie przedstawiają zbyt wiele szczegółów, ale nawet mimo maskowania możemy zauważyć kilka detali wyróżniających nadchodzącego Lexusa LX. Pierwszym, co rzuca się w oczy w przypadku modelu w kamuflażu, jest pozioma listwa świetlna, przechodząca przez całą szerokość tylnej części auta. To rozwiązanie cechuje nowe modele Lexusa i zostało zastosowane w Lexusie UX czy nowej odsłonie modelu NX.

 

Sprawdzone rozwiązania?

Szpiegowskie zdjęcia zdradzają również, że auto w nowej odsłonie zachowa cechy obecnej generacji. Bardzo duży prześwit, masywna przednia część i sylwetka przypominająca Toyotę Land Cruiser, z którą auto dzieli część rozwiązań i podzespołów – wszystko to powinniśmy zobaczyć w nowym LX.

Choć na razie możemy oglądać tylko pierwsze zdjęcia, a na szczegóły musimy jeszcze poczekać, możemy być raczej spokojni o to, co Lexus zaproponuje klientom w kwestii wnętrza i wyposażenia. Obecna generacja LX jest jedną z najbardziej luksusowych terenówek na ziemi, a w jego wnętrzu możemy cieszyć się systemem audio Mark Levinson, podgrzewanymi i wentylowanymi siedzeniami, najwyższej jakości skórą czy bogatym zestawem systemów bezpieczeństwa.

 

Nowy Lexus LX – kiedy premiera?

Auto zostało przyuważone w Long Beach w stanie Kalifornia. Tablice rejestracyjne z Teksasu sugerują, że testy samochodu może nadzorować teksańska fabryka Toyoty, w której od 2006 roku powstają doskonale sprzedające się modele takie, jak Tacoma czy Tundra. Gdy zamaskowany prototyp przejdzie zaplanowane testy, z pewnością łatwiej będzie przewidzieć datę premiery auta. Nieoficjalnie mówi się o 2022 roku.

Comments (0)

Dodaj komentarz