jak osuszac sciany
Posted By Posted On

Osuszanie ścian — jakich błędów unikać?

Samodzielna walka z wilgocią występującą na ścianach jest bardzo trudna. Często niedostosowane odpowiedniej metody może mieć o wiele gorsze skutki. Jakich błędów unikać? 

Kiedy musisz osuszyć ściany?

Osuszanie ścian w budynkach, w których doszło do zalania to niełatwe zadanie. Szczególnie jeżeli zalaniu uległa duża powierzchnia. Gdy dojdzie do zalania, w pierwszej kolejności należy zlokalizować źródło wycieku wody. Za zalanie sufitu najczęściej odpowiada sąsiad z góry lub nieszczelny dach. Zalana podłoga może być wynikiem awarii wodociągów, błędu podczas remontu lub uszkodzonego sprzętu AGD. Najgorszym rodzajem zalania jest to spowodowane przez pogodę. Gdy przez długi czas pada deszcz, kanalizacja miejska może nie nadążać z odprowadzaniem wody, przez co miejscami występować mogą podtopienia. W skrajnych przypadkach woda z rzek i zbiorników może spowodować powódź. Wtedy zalaniu ulegają najniższe kondygnacje — piwnice czy lokale na parterze. Uszkodzenia spowodowane przez wodę są bardzo rozległe. Wnika ona głęboko w warstwy ścian. Nie można bagatelizować wilgoci w murach, ponieważ może ona mieć wiele negatywnych skutków. Zarówno w strukturze ściany, jak i przez pojawianie się szkodliwych pleśni i grzybów. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej firmy oferującej osuszanie ścian

Jakich błędów uniknąć podczas osuszania?

Nieprawidłowy sposób osuszania ścian będzie nieskuteczny i może przyczynić się do osłabienia struktury murów. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest złe używanie nagrzewnicy, Wiele osób sądzi, że mocne nagrzanie pomieszczenia sprawi, że wilgoć całkowicie odparuje. Niestety jest inaczej. Zbyt wysoka temperatura może powodować, że wilgoć wsiąknie głębiej, a co za tym idzie — będzie jeszcze trudniejsza do usunięcia. Aby dostosować odpowiednią temperaturę, należy najpierw dokonać pomiaru wilgotności ścian specjalnym miernikiem. 

Przy osuszaniu ścian najważniejszy jest wybór odpowiedniej metody. Dzięki temu proces przebiegnie sprawnie i efektywnie, co pozwoli pozbyć się wilgoci na dobre. Korzystając z usług fachowców, będziesz miał pewność, że sposób osuszania jest dostosowany do panujących w pomieszczeniu warunków. Specjaliści w tej branży np. Dom Doktor — osuszanie i remonty po zalaniach wykonują we wszystkich pomieszczeniach. 

Comments (0)

Dodaj komentarz