opalanie
Posted By Posted On

Pielęgnacja skóry po opalaniu – o czym należy pamiętać?

Pielęgnacja skóry po opalaniu jest ogromnie ważna. W grę wchodzi wiele czynników o które powinniśmy zadbać, a wśród nich jest skompletowanie dobrej klasy kosmetyków, które ukoją ją po ekspozycji na słońce. Jak wiadomo, promienie UV są bardzo szkodliwe, więc obok wyboru preparatów, które zapewnią skórze kompleksową ochronę konieczne jest także posiadanie takich, które przyniosą ulgę po powrocie z plaży etc. O jakich mowa? Jak prawidłowo dbać o skórę po opalaniu? Podpowiadamy.

​Jak złagodzić skórę po opalaniu?

Jeśli przesadziliśmy z ekspozycją na słońce i nasza skóra jest mocno podrażniona, wówczas najlepszym sposobem będzie wzięcie prysznica. Woda musi być chłodna, ale nie nazbyt zimna. Dlaczego? Wszystko po to, aby nie dopuścić do pojawienia się szoku termicznego. Takie działanie to złagodzenie pieczenia, jak również bardzo nieprzyjemnego uczucia gorąca. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na to, że skóra wymaga oczyszczenia, stąd też pierwsza pomoc to właśnie jej mycie. Pozostałości piasku czy innych zabrudzeń mocno wpływają bowiem na nasz komfort- powodują jeszcze większe podrażnienia przy i tak wystarczająco bolącej skórze.

​Czym się smarować po opalaniu?

Wybór odpowiedniej jakości kosmetyków po opalaniu jest ogromnie ważnym czynnikiem na drodze do złagodzenia podrażnień, a tym samym – osiągnięcia lepszego samopoczucia. Można postawić na preparaty na bazie aloesu lub pantheolu, a zwłaszcza te, które dostępne są w aptekach.

Panthenol dostępny jest między innymi w formie sprayu, co zwiększa komfort jego aplikacji i dodatkowo nie podrażnia skóry – nie trzeba go mocno wsmarowywać w przeciwieństwie do tłustych kremów. Warto także postawić na dobrej klasy balsamy po opalaniu o lekkiej konsystencji – te mogą zawierać między innymi alantoinę oraz mentol. Składniki te skutecznie schłodzą podrażnioną, rozgrzaną i zaczerwienioną skórę przynosząc jej przyjemne ukojenie.

​Ile trwa regeneracja skóry po opalaniu?

Regeneracja skóry, kiedy dojdzie do oparzenia słonecznego trwa średnio kilka dni. Oczywiście wiele zależy od stopnia w jakim została ona podrażniona. Jeśli w wysokim stopniu, to oczywiście powinniśmy skierować nasze kroki do specjalisty, który dokładnie pokieruje nas odnośnie do działań, jakie musimy prowadzić chcąc znów cieszyć się komfortem na skórze. O ile jednak podrażnienia nie są groźne, to wspominane kilka dni powinno w zupełności wystarczyć – o ile stosujemy odpowiednio dobrane środki łagodzące.

Comments (0)

Dodaj komentarz