lektor
Posted By Posted On

Potrzebny dobry lektor? Zajrzyj do banku głosów

Nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Są one używane między innymi na potrzeby reklam, audiobooków, filmów, seriali, prezentacji, szkoleń, czy nagrań do automatycznej sekretarki. Gdzie zamówić nagranie lektorskie wykonane przez profesjonalnego lektora? Z jakimi kosztami jest to związane? Podpowiadamy!

Jak zamówić nagranie wykonane przez lektora?

Obecnie zamówienie nagrania lektorskiego jest bardzo proste, ponieważ wszystko można załatwić przez internet. To duże udogodnienie, ponieważ w przeszłości konieczne było udawanie się osobiście do studiów nagraniowych. Teraz wszystko odbywa się online.

Najczęściej nagrania lektorskie zamawiane są za pośrednictwem specjalnych serwisów online, które określane są jako banki głosów lub bazy głosów lektorskich. Internetowy bank głosów pozwala na łatwe wybranie lektora, a następnie na zamówienie nagrania za pomocą internetu. Może być ono gotowe już w ciągu paru dni od złożenia zamówienia!

Jak znaleźć odpowiedniego lektora w banku głosów?

W bankach głosów swoje usługi oferuje nierzadko po kilkuset różnych lektorów. Właśnie dlatego bardzo często pojawia się pytanie – jak wybrać odpowiednią osobę wśród tak wielu propozycji?

Przede wszystkim w pierwszej kolejności powinno się określić, czym powinien charakteryzować się odpowiedni lektor do danego zadania. Jego płeć, cechy charakterystyczne jego głosu, język, którym się posługuje – to najważniejsze czynniki, które trzeba wtedy uwzględnić i dopasować do przeznaczenia nagrania.

Następnie można zacząć wyszukiwać lektora, korzystając ze specjalnych wyszukiwarek, jakie ma bank głosów. Można ustalić w nich określone parametry oferty i dzięki temu łatwiej znaleźć właściwych lektorów.

Aby wybrać właściwego lektora, warto także przesłuchać próbki nagrań lektorskich. Pozwalają one na sprawdzenie, jaki jest tembr głosu lektora i umożliwiają łatwiejszy wybór odpowiedniej osoby, która wykona nagranie.

Ile kosztuje wykonanie nagrania przez lektora?

Przy wyborze lektora warto także uwzględnić jego cenę. Z jakimi kosztami związane są usługi lektorów?

Warto pamiętać o tym, że koszty nagrań lektorskich zależne są od wielu czynników, między innymi od:

  • rozpoznawalności lektora
  • czasu trwania nagrania
  • przeznaczenia nagrania
  • dodatkowych usług, na przykład wykonania podkładu muzycznego
  • czasu realizacji nagrania

Zazwyczaj koszty realizacji nagrania lektorskiego rozpoczynają się od około 50-80 złotych za 30 sekund, natomiast w przypadku znanych lektorów wykonanie materiału może być związane z kosztem nawet paru tysięcy złotych.

Comments (0)

Dodaj komentarz