usuwanie prusakow
Posted By Posted On

Prusaki w kuchni to problem, z którym trzeba walczyć. Radzimy, jak szybko się ich pozbyć

Masz problem z niechcianymi insektami, które zalęgły się w Twojej kuchni? Prusak w kuchni, zwabiony ciepłem i dostępnością pokarmu, to problem wymagający natychmiastowej interwencji. Jak walczyć z prusakami? Podpowiadamy, na które metody warto zwrócić szczególną uwagę.

Zwalczanie prusaków – co zrobić, aby było skuteczne?

Zastanawiasz się, jak walczyć z prusakami, które zalęgły się w twojej kuchni? Do wyboru masz domowe metody oraz profesjonalne środki na prusaki. W przypadku tych pierwszych warto zwrócić uwagę na możliwość stworzenia mieszanki z cukru i kwasu borowego. Ze względu na słodki zapach, mieszanka ta zwabi owady.

Zawarty w niej kwas jest zabójczy dla insektów – po spożyciu go, owady umrą. Kocimiętka czy liść laurowy to kolejne domowe sposoby na prusaki. Na pewien czas mogą one skutecznie odstraszyć te owady. Chcąc pozbyć się prusaków lub innych insektów, konieczne jest dokładne przejrzenie wszystkich zapasów, które posiadamy w kuchni.

Jeżeli w jakimkolwiek pożywieniu zauważymy jaja – natychmiast je wyrzućmy. W przeciwnym wypadku, szybko zauważymy nawrót problemu. Karaluchy i prusaki, a także inne niechciane owady, najlepiej zwalczać za pomocą profesjonalnych środków chemicznych.

Domowe środki są tym, co odstrasza prusaki. Jednak przy ich użyciu bardzo trudno pozbyć się problemu raz na zawsze. Konieczność zwalczania prusaków prawdopodobnie będzie powracać. Jedyną prawidłową odpowiedzią na to, jak walczyć z nimi skutecznie, jest zatrudnienie wykwalifikowanej firmy. Specjaliści, tacy jak Stander oferujący zwalczanie prusaków, posiadają profesjonalne środki, dzięki którym są w stanie wytępić szkodniki. Czasami do osiągnięcia pełnego sukcesu może być potrzebne ponowne wykonanie zabiegu.

Szybkie, skuteczne i bezpieczne środki na karaluchy i prusaki

Rewolucyjną metodą, pozwalającą na skuteczne i szybkie zwalczanie prusaków, jest metoda żelowa. W jaki sposób pozwala ona na wytępienie prusaków? Otóż w pomieszczeniu, w którym zalęgły się prusaki, należy rozłożyć specjalny, bezwonny żel.

Substancja ta wydziela feromony, które wabią prusaki. Następnie żel jest zjadany przez osobniki, które później wracają do gniazda. Dopiero tam umierają, dzięki czemu stają się pokarmem dla innych członków kolonii. Osobniki, które umarły z powodu zjedzenia żelu, są trujące dla innych prusaków.

Dzięki temu, kiedy pozostałe owady spożyją skażonego żelem prusaka, same również umierają. Metoda żelowa pozwala na szybkie i skuteczne wytępienie całych populacji, bez konieczności opuszczania domostwa. Żel jest bowiem w pełni bezpieczny dla ludzi, a jego stosowanie nie powoduje żadnych skutków ubocznych, związanych np. z uwalnianiem szkodliwych substancji.

Metoda żelowa jest dzisiaj stosowana najczęściej, zwłaszcza jeśli chodzi o występowanie karaluchów i prusaków w kuchni lub innych pomieszczeniach domowych. W przypadku zwalczania prusaków w magazynach lub innych większych metrażach korzystniejsze może być zastosowanie innego sposobu. Najlepsze rozwiązanie powinien zawsze podpowiedzieć specjalista, który wykona zabieg.

Comments (0)

Dodaj komentarz