Laptop Asus
Posted By Posted On

Seria Asus ZenBook – laptopy do zadań specjalnych

Na rynku nowych technologii od kilku dobrych lat nieustannie wzrasta konkurencja wśród najlepszych producentów elektroniki na świecie. Jedną z wiodących marek sprzętu elektronicznego jest bez wątpienia tajwańskie przedsiębiorstwo Asus, które do niedawna było szerzej znane głównie jako dostawca najlepszych i najbardziej wydajnych podzespołów komputerowych w postaci płyt głównych czy kart graficznych.

Dzisiaj firma Asus oferuje szereg jakościowych rozwiązań technologicznych, wśród których na szczególną uwagę zasługują nowoczesne laptopy nowej generacji. Seria komputerów Asus ZenBook to coś więcej niż tylko innowacyjność opakowana w stylową obudowę. Laptopy Asus ZenBook to urządzenia skrojone na miarę coraz większych wymagań użytkowników, którzy od komputerów mobilnych oczekują pełnej funkcjonalności i wydajności na najwyższym poziomie.

Asus ZenBook – przełom na rynku notebooków

Czym kierowali się twórcy nowoczesnych laptopów Asus ZenBook, które wyrastają na najlepsze urządzenia w swojej klasie? Kreatorzy innowacyjnej serii ultrabooków od Asusa w dużej mierze inspirowali się filozofią zen, której głównym założeniem w tym konkretnym przypadku jest osiągnięcie kompromisu między koncepcją a gotowym produktem spełniającym pokładane w nim nadzieje. Klucz do sukcesu laptopów ZenBook tkwi w przełamywaniu barier technologicznych i wychodzeniu poza sferę komfortu, co sprzyja kreatywności i tworzeniu rewolucyjnych rozwiązań.

Ultrabooki Asus to efekt nowatorskiego podejścia do projektowania i doskonalenia istniejących już technologii, a to wszystko przy zachowaniu wysokich parametrów technicznych, a także eleganckiego designu obudowy, który również nawiązuje do filozofii zen.

Zenbook od Asus – komu dedykowane?

Urządzenia z serii Asus ZenBook powszechnie zaliczane są do laptopów klasy premium, dlatego też polecane są użytkownikom o nieco większych wymaganiach sprzętowych niż te podstawowe, co zresztą mogą sugerować ceny, jakie trzeba zapłacić za flagowy sprzęt tajwańskiej firmy. Laptopy ZenBook to jednak synonim najlepszej jakości wykonania, wysokiej wydajności i mobilności, przez co doskonale sprawdzają się w roli sprzętu o wielofunkcyjnym charakterze wartego swojej ceny.

Notebooki Asus z serii ZenBook z uwagi na swoją nieprzeciętną efektywność i ergonomiczność polecane się nie tylko do pracy biurowej, ale również do pracy zdalnej w home office czy też w podróży, gdzie ukazują cały swój potencjał technologiczny.

Asus laptop ZenBook – kompaktowość w nowoczesnym wydaniu

Jaka cecha łączy wszystkie urządzenia Asus z serii Zenbook? Kompaktowość. To właśnie ona czyni laptopy Asus tak wysoce mobilnymi, a jednocześnie stylowymi i przyjaznymi każdemu użytkownikowi. Eleganckie wykończenia ZenBooków to nowoczesny minimalizm w czystej postaci, który nie tylko jest nacechowany wysokimi walorami estetycznymi, ale przede wszystkim pozwala osiągnąć niespotykany wcześniej komfort korzystania z ekranu laptopa w każdych warunkach.

Asus ZenBook – ekran NanoEdge

Ekran NanoEdge to pewnego rodzaju rewolucja na rynku nowych technologii. Niezwykle smukłe, wąskie ramki pozwalają uzyskać optymalny stosunek wielkości wyświetlacza do obudowy urządzenia, przez co wzrasta produktywność pracy na laptopie.. W niektórych modelach urządzeń Asus ZenBook stosunek ekranu do obudowy osiąga imponującą wartość 92%, co ma miejsce m.in. w Asus ZenBook 15.

ZenBook – laptop z ultrawytrzymałą baterią

Dlaczego urządzenia Asus ZenBook cieszą się tak wielkim powodzeniem wśród użytkowników pracujących w trakcie podróży służbowych? Mobilność i kompaktowość laptopów ZenBook wspierana jest bowiem przez ultrawytrzymałą i pojemną baterię, która pozwala na korzystanie z urządzenia od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin bez źródła zasilania. Długość pracy urządzenia w trybie mobilnym jest uzależniona od wybranego modelu ultrabooka oraz od stopnia jego eksploatacji. Dla przykładu, na podstawie testów przeprowadzonych przez firmę Asus w 2019 roku, czas pracy komputera Asus ZedBook 15 szacuje się na ok. 16h (przy włączonej sieci WiFi, jasności ekranu 71%).

Asus ZenBook – technologia ErgoLift

Co wyróżnia laptopy ZenBook na tle innych flagowych produktów u konkurencji? Z pewnością jest to zawias ErgoLift, który pozwala zoptymalizować położenie urządzenia względem płaszczyzny. Po otwarciu pokrywy następuje delikatne uniesienie tylnej części laptopa, co umożliwia uzyskanie idealnego kąta nachylenia klawiatury. Unikalna technologia ErgoLift tym samym czyni pisanie bardziej komfortowym, a do tego poprawia jakość dźwięku i usprawnia system chłodzenia urządzenia.

Asus ZenBook – ScreenPad i NumberPad

Gładzik (touchpad) w laptopie to jego nieodłączny element, jednak firma Asus postanowiła wprowadzić do architektury swoich sprzętów nowinkę techniczną w postaci ScreenPada. Jest to interaktywny wyświetlacz dotykowy, który pozwala korzystać z szeregu aplikacji zintegrowanych z systemem operacyjnym. W nowszych urządzeniach Asus dostępna jest również funkcja NumberPada, czyli klawiatury numerycznej wyświetlanej na powierzchni touchpada, która rozwiązuje problem braku osobnej klawiatury w kompaktowych laptopach.

Wydajność laptopów serii Asus ZenBook

W innowacyjnych ultrabookach firmy Asus można znaleźć procesory Intel Core najnowszej generacji, które zapewniają wysoką wydajność urządzenia okraszoną płynnym i szybkim działaniem. Nowoczesne procesy w ZenBookach pozwalają osiągnąć wysoką efektywność pracy przy korzystaniu z wielu funkcji jednocześnie. Wielozadaniowość i uniwersalność komputerów Asus ZenBook to również zasługa superszybkich dysków SSD, wydajnych kart graficznych czy zintegrowanych układów graficznych, a także pojemnej pamięci RAM, którą można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Asus ZenBook S – idealny do pracy w podróży

Firma Asus wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników poszukujących idealnego urządzenia do pracy w drodze czy podróży, które nie tylko będzie maksymalnie poręczne, ale i wykaże się ultrawydajnością i długim czasem pracy na jednym cyklu ładowania baterii. Laptopy z serii Asus ZenBook S to kwintesencja nowoczesnej ergonomii i dowód na to, że praca poza biurem może być równie efektywna i satysfakcjonująca.

Tajemnica sukcesu Asus ZenBook S tkwi w jeszcze smuklejszej obudowie z trwałego aluminium wzbogaconej o ekskluzywne wykończenie „spun-metal” dodające laptopowi właściwej elegancji. Ponadto, warto odnotować obecność bezramkowego ekranu NanoEdge pozwalającego na wielogodzinną pracę przy urządzeniu bez uczucia dyskomfortu. Ekran dotykowy zastosowany w modelu ASUS ZenBook S UX393EA dodatkowo ułatwia korzystanie z laptopa, który dzięki przekątnej ekranu 13,9 cala przypomina ultranowoczesny tablet. Pomimo niewielkich rozmiarów, Asus ZenBook S jest wysoce wydajny i wyposażony we wszystkie niezbędne gniazda jak wejścia HDMI, USB-A, USB-C czy czytnik kart microSD.

Asus – seria ZenBook Flip

Tajwański producent elektroniki idzie o krok naprzód, oferując serię Asus ZenBook Flip, czyli urządzeń 2w1, które urzekają swoją wielofunkcyjnością godną najnowocześniejszych standardów na rynku nowych technologii. Laptopy Asus ZenBook Flip to idealny kompromis między notebookiem a tabletem, a wszystko za sprawą zawiasu ErgoLift o promieniu kąta obrotu 360o. W ZenBook Flip, podobnie jak w innych produktach z tej serii zastosowano najnowszy ekran NanoEdge pozwalający cieszyć się z wygodnej obsługi komputera w formie konwencjonalnego laptopa lub poręcznego tableta.

Przykładowo, w ASUS ZenBook Flip 13 UX363JA wykorzystano moduł ekranu dotykowego, który wzbogaca funkcjonalność urządzenia i sprawia, że świetnie spisuje się w podróży. Przekątna ekranu w modelach Asus ZenBook Flip S czy Asus ZenBook Flip 13 to kompaktowe 13,3 cala, w Asus ZenBook Flip 14 to zazwyczaj 14 cali, a w Asus ZenBook Flip 15 można korzystać już z 15-calowego ekranu.

Asus ZenBook Pro Duo

Prawdziwą rewolucją na rynku nowoczesnych laptopów jest Asus ZenBook Pro Duo, który dzięki swojej ultranowoczesnej budowie pozwala maksymalnie wykorzystać potencjał drzemiący w jego wnętrzu. ASUS ZenBook Pro Duo wyposażony jest w główny ekran typu 4K UHD OLED, a dodatkowo również w pełnowymiarowy wyświetlacz ASUS ScreenPad Plus z funkcją 4K kompatybilny z ekranem głównym. Jest to rodzaj innowacji, który na zawsze zmieni rynek nowych technologii. Dla wielu specjalistów Asus ZenBook Pro Duo to laptop przyszłości, który pozwala uzyskać jeszcze większą produktywność i rzuca całkiem nowe światło na symultaniczność procesów. Najnowszy ZenBook pozwala bowiem korzystać z kilku aplikacji jednocześnie, tym samym umożliwiając zachowanie pełnej koncentracji i maksymalnej efektywność pracy.

ASUS ZenBook Pro Duo z uwagi na swoje nieprzeciętne parametry techniczne będzie doskonałym narzędziem pracy dla grafików. Sześcio- lub ośmiordzeniowy procesor Intel Core, karta graficzna NVIDIA® GeForce RTX™ 2060, pamięć wideo 6 GB GDDR6 VRAM, 15,6- calowy ekran dotykowy z 89% stosunkiem ramy do obrazu, pamięć do 32GB RAM, podświetlana klawiatura, ScreenPad Plus czy wreszcie NumberPad to tylko część specyfikacji urządzenia, które z pewnością już wkrótce stanie się podstawowym wyposażeniem wielu firm i gospodarstw domowych.

Comments (0)

Dodaj komentarz