rowery
Posted By Posted On

Serwis rowerowy – 3 aspekty, które świadczą o tym, że warto na niego postawić

Wybierając dobry serwis rowerowy należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które determinują jakość wykonywanych usług. Diametralne znaczenie ma przede wszystkim doświadczona załoga serwisantów. Dobre opinie, które znajdziemy w internecie mogą świadczyć o tym, że warto im zaufać. Jakie trzy aspekty świadczą więc o tym, że należy wybrać konkretną placówkę serwisową? Podpowiadamy.

1. Serwisanci posiadający bieżącą wiedzę

Technologie zastosowane we współczesnych rowerach diametralnie różnią się od rozwiązań w jednośladach sprzed wielu lat. Coraz popularniejszy staje się między innymi napęd elektryczny oraz hybrydowy. Wybierając więc dobry serwis warto zwrócić uwagę na to czy podąża on z duchem czasu i czy jest otwarty na bieżące wyzwania technologiczne. Związane jest to przede wszystkim z koniecznością regularnego szkolenia załogi oraz zakupem niezbędnego sprzętu, który pozwoli na wykonanie napraw w sposób bezpieczny i w pełni zgodny z obowiązującymi zaleceniami. Placówka serwisowa powinna także ściśle współpracować ze znanymi markami producentów części zamiennych, aby móc zaoferować oryginalne elementy pochodzące tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł.

2. Krótki czas napraw

Wybierając serwis rowerowy w Krakowie lub w każdym innym mieście należy zwrócić szczególną uwagę na oczekiwany czas naprawy. W dobrej placówce możemy liczyć na to, że otrzymamy szczegółową analizę problemu już w momencie w którym zostawiamy jednoślad do serwisowania. Pracownik takiego punktu powinien udzielić informacji dotyczącej tego jak długo przyjdzie nam poczekać na sprowadzenie brakujących części albo ewentualnie ile potrwa ich naprawa. Długi czas oczekiwania powinien być akceptowalny tylko w uzasadnionych przypadkach, na przykład z powodu nietypowej marki roweru lub problemów z dostępnością niezbędnych elementów. Natomiast wszystkie przeglądy serwisowe powinny być wykonywane szybko i profesjonalnie oraz zgodnie z zaleceniami producenta.

3. Profesjonalne doradztwo

Niebagatelne znacznie w dobrym serwisie ma profesjonalne doradztwo. Jeśli naprawa lub wymiana uszkodzonych części będzie wiązać się z dość wysokimi kosztami to pracownik powinien nas o tym poinformować oraz zaoferować alternatywne rozwiązania. Natomiast po wykonanym serwisowaniu klient powinien otrzymać informacje na temat przeprowadzonych działań oraz zalecenia i sugestie dotyczące tego w jaki sposób dbać o rower i poszczególne jego elementy. Oczekując najwyższej jakości usług oraz kompleksowego doradztwa warto zapoznać się z ofertą serwisu iSport.

Comments (0)

Dodaj komentarz