nauka jezyka angielskiego
Posted By Posted On

Stacjonarnie czy online – jaki angielski dla firm jest lepszy?

Kursy językowe dla przedsiębiorców są obecnie bardzo popularne. Dotyczy to w szczególności języka angielskiego, który dzisiaj jest oferowany przez szkoły językowe w zróżnicowanych wariantach. Dotyczy to też formy prowadzenia takich kursów, które można zamówić jako stacjonarne i online. Co wybrać?

Angielski dla firm – kiedy warto się zdecydować?

Szkolenia językowe przeznaczone dla firm, w tym angielski dla firm, są bardzo dobrą inwestycją w przedsiębiorstwo. Dlaczego warto się na nie zdecydować?

Przede wszystkim tego typu kursy pozwalają pracownikom na pozyskanie nowej wiedzy i umiejętności w zakresie posługiwania się językiem obcym. W przypadku angielskiego jest to niezwykle przydatna zdolność, ponieważ język ten nazywany jest uniwersalnym językiem biznesu.

Pracownicy, którzy dobrze posługują się językiem angielskim, mogą wtedy prowadzić w imieniu firmy wiele czynności, na przykład obsługiwać klientów, pozyskiwać nowych kontrahentów, przygotowywać dokumentację, na przykład oferty, umowy.

Gdy firma ma coraz więcej zagranicznych klientów, chce nawiązać współpracę z kontrahentami z innych krajów, rozszerzyć swój obszar działalności o kraje anglojęzyczne, wówczas angielski dla firm będzie strzałem w dziesiątkę.

Rodzaje kursów angielskiego dla firm – jaki wybrać?

Szkoły językowe organizujące angielski dla firm mogą zaoferować zajęcia w dwóch wariantach, a dokładnie mogą one odbywać się stacjonarnie lub online. Na co warto się zdecydować?

Stacjonarne kursy angielskiego dla firm

Tego typu kursy odbywają się albo w szkole językowej, albo też bezpośrednio w firmie, gdy dysponuje ona odpowiednią przestrzenią do ich prowadzenia. Na szczególną uwagę zasługuje druga opcja, ponieważ w tym przypadku angielski dla firm nie będzie wymagać od pracowników dodatkowych dojazdów. Mogą oni zatem wygodnie korzystać z zajęć w miejscu pracy.

Lektor ze szkoły językowej może wtedy poprowadzić zajęcia na żywo, co jest dużym atutem, ponieważ wtedy pracownicy mogą również łatwo zadawać pytania, uzyskać szybko odpowiedź, a wspólna nauka daje lepsze efekty.

Internetowe kursy angielskiego dla firm

W tym przypadku angielski dla firm prowadzony jest w formie kursu przez internet. Może on mieć formę kursu przez komunikator internetowy na żywo, ale też może on dawać dostęp do materiałów online, z których można korzystać we własnym zakresie.

Takie kursy są łatwo dostępne i można prowadzić je z dowolnego miejsca. Z drugiej strony nie zawsze są one tak efektywne jak kursy stacjonarne. Wymagają od uczących się osób większego samozaparcia. Dobrym wyborem może być wtedy kurs na żywo, ponieważ pozwala on na większe zaangażowanie kursantów.

Comments (0)

Dodaj komentarz