folia stretch
Posted By Posted On

Stretch do pakowania – jak wybrać najlepszy?

Wybierając stretch do pakowania należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego parametry. Na rynku znajdziemy wiele modeli przeznaczonych do różnorakich celów. Który z nich będzie najlepszy do naszych indywidualnych potrzeb? Podpowiadamy.

Stretch do pakowania i jego rodzaje

Na rynku dostępny jest stretch do pakowania w różnych rozmiarach i zróżnicowanych właściwościach. Warto wybierać ten, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością i elastycznością. Zwykle jest on wykonany jest z co najmniej kilku szczelnie połączonych ze sobą warstw. Cechuje się wysoką odpornością na rozerwanie i przypadkowe uszkodzenie.

Folie stretch do pakowania można podzielić ze względu na ich barwę. Te najpopularniejsze i najchętniej kupowane są przezroczyste. Świetnie nadają się do przechowywania różnego rodzaju przedmiotów do których chcemy mieć łatwy dostęp. Jeśli w domu nie jest dostępna folia spożywcza, to można użyć w zastępstwie stretch. Świetnie nada się zwłaszcza do przechowywania produktów w zamrażarce.

Folia stretch kolorowa to idealny wybór do pakowania rzeczy do wysyłki. Szczególnie w przypadku jeśli chcemy, aby oddawane kurierowi przedmioty nie zwracały na siebie uwagi. Wielokolorowe folie znajdują także często zastosowanie w różnego rodzaju magazynach. Ułatwiają wizualną identyfikację towaru przez operatora wózka widłowego.

Jak wybrać najlepszy stretch do pakowania?

Wybierając konkretny model stretch do pakowania należy zwrócić uwagę na jej jakość. Szczególnie jeśli przygotowujemy rzeczy do wysyłki. Dobra folia powinna być odporna na przypadkowe uszkodzenia mechaniczne i szczelnie przylegać do przedmiotu. Na rynku znajdziemy modele w których jedna z warstw jest samoprzylepna. Warto ją zakupić, aby ułatwić sobie pakowanie większych przedmiotów.

Folia stretch powinna rozmiarami odpowiadać w pełni naszym potrzebom. Jeśli pakujemy wyłącznie małe rzeczy to warto zakupić taką w mini rolkach. Swoimi właściwościami niczym nie różni się od tej w standardowej wielkości, a jest znacznie bardziej poręczna.

Comments (0)

Dodaj komentarz