uzalenienie od marihuany
Posted By Posted On

Uzależnienie od marihuany – jak je leczyć?

Marihuana, czyli narkotyk, który pochodzi z konopi indyjskiej jest w naszym kraju nielegalny w większości postaci psychoaktywnych. Jeśli chodzi o te, które zawierają najbardziej wpływające na to THC, marihuana zawierająca ten kanabinol jest dozwolona tylko w użytku medycznym. Zakazany owoc kusi jednak najbardziej dlatego wiele osób zmaga się z uzależnieniem od marihuany. Jak je leczyć i gdzie można udać się na terapię?

Gdzie można leczyć uzależnienie od marihuany?

Chcąc wyleczyć uzależnienie od marihuany bardzo trudno będzie poradzić sobie z tym samemu. Jest to raczej możliwe, gdy jeszcze nie ma de facto mowy o uzależnieniu, a ciało zaczyna dopiero wyrabiać w sobie głód substancji psychoaktywnych zawartych w marihuanie. Jest to tak naprawdę ostatnie etap, w którym można liczyć na poradzenie sobie samemu po prostu przestając zażywać narkotyki z THC i licząc na swoją silną wolę.

W późniejszych etapach, gdy mowa już o faktycznym uzależnieniu sprawa nie jest jednak aż tak prosta. Konieczna może być terapia w dobrym ośrodku leczenia uzależnień. Przykładem jest ośrodek terapii uzależnień „Trzeźwość”, w którym dostępne jest też leczenie alkoholizmu oraz innych uzależnień, takich jak lekomania, czy też uzależnienia od innych niż marihuana narktyków.

Jak leczyć uzależnienie od marihuany?

Przede wszystkim warto wiedzieć, czemu powinno leczyć się uzależnienie od marihuany. Mowa tiu przede wszystkim o negatywnych skutkach zażywania marihuany i innych narkotyków zawierających kanabinole. Należą do nich bóle głowy, zaburzenia pamięci, lęki i urojenia, napięcie i niepokój, pocenie się, zaburzenia koordynacji ruchowej, czy nawet rak płuc, a u mężczyzn zmniejszenie poziomu testosteronu, co niekorzystnie wpływa na płodność.

Aby wyleczyć uzależnienie od marihuany trzeba będzie przede wszystkim wybrać się na terapię i rozpocząć współpracę z psychiatrą, który może przepisać odpowiednie leki przeciwpsychotyczne. Bardzo ważne jest także ustalenie przyczyny uzależnienia, gdyż poradzenie sobie z nią bardzo ułatwi pozbycie się tego dość szkodliwego nałogu.

Comments (0)

Dodaj komentarz