Zakłady kosmetyczne
Posted By Posted On

Zabiegi kosmetyczne, bez których nie wytrzymasz drugiego lockdownu

Zabiegi na brwi i rzęsy – tego najbardziej zabraknie Polkom w przypadku ponownego zamknięcia salonów hair & beauty. To te wizyty były najczęściej umawiane w ostatnich miesiącach w salonach kosmetycznych. Ciężko będzie nam wytrzymać również bez fryzjera i… depilacji wąsika.

Henna oraz regulacja brwi i rzęs znalazły się na pierwszym miejscu wśród najczęściej  umawianych przez Polki usług hair & beauty, wynika z danych Moment.pl – największej w Polsce platformy rezerwacyjnej. W ciągu 3 miesięcy po otwarciu salonów, kobiety umówiły o ponad 100 tysięcy więcej takich wizyt, niż w tym samym czasie w 2019 roku. Wśród popularnych zabiegów na twarz, znalazła się również… depilacja wąsika. Jeśli salony urody zostaną zamknięte po raz drugi, nie wytrzymamy też bez koloryzacji i strzyżenia damskiego. Obie usługi znalazły się, ex aequo, na 2 miejscu, a ich liczba przekroczyła w tym czasie ponad 420 tysięcy rezerwacji.

Ekran zamiast lusterka

Praca zdalna i zmiana stylu życia w związku z pandemią, spowodowały, że niemal bez przerwy patrzymy w kamerę podczas wideo rozmów w pracy, czy ze znajomymi. To dlatego Polki wyjątkowo dbają teraz o wygląd twarzy i fryzurę. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych danych – komentuje Katarzyna Raiter-Łuksza, managerka Moment.pl – platformy do rezerwacji wizyt w salonach hair&beauty – Ankieta, którą przeprowadziliśmy we wrześniu wskazuje, że prawie połowa Polek (44%) zwraca szczególną uwagę na wygląd twarzy podczas wideo rozmów w pracy lub z bliskimi. Jednocześnie, tylko 8% kobiet czuje obecnie potrzebę dbania o paznokcie oraz dłonie – podkreśla.

Choć, według danych Moment.pl, manicure znalazł się w top 3 najczęściej umawianych zabiegów, to niemal o połowę spadła liczba rezerwacji tej usługi w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.

Zmieniło się też podejście kobiet do pielęgnacji stóp. Panie dbają o nie kompleksowo, a zabiegi podologiczne były, obok pedicure, jedną z najchętniej wybieranych usług w ostatnich 3 miesiącach.

Bez make-upu

Polki zdecydowanie rzadziej decydowały się na makijaż okolicznościowy i wieczorowy, którego w tym roku zabrakło wśród 50 najbardziej popularnych usług w salonach hair&beauty.

To naturalna konsekwencja pandemii koronawirusa i ograniczonej liczby imprez okolicznościowych, jak śluby, wesela, komunie czy wieczorne wyjścia i spotkania ze znajomymi. Sezon ślubny przesunął się na jesień więc popyt na makijaż okolicznościowy dopiero przed nami – podsumowuje Katarzyna Raiter-Łuksza.

Bezpieczniej przez internet

Polki coraz chętniej umawiają wizyty online. Jak pokazują dane Moment.pl, o ponad połowę (50,78%) wzrosła liczba rezerwacji przez internet w miesiącach czerwiec – wrzesień 2020 r. w porównaniu do tego samego okresu, w poprzednim roku.

Comments (0)

Dodaj komentarz