balustrady
Posted By Posted On

Balustrady dla osoby niepełnosprawnej – gdzie je zamówić?

Osoby niepełnosprawne mają bardzo często dużo trudności w poruszaniu się po własnym domu oraz przestrzeniach publicznych. Aby zadbać o ich komfort, warto pomyśleć o zakupieniu i zamontowaniu odpowiednich systemów ułatwiających dostęp. Co wybrać? Gdzie je zamówić?

Jak zadbać o mobilność osoby niepełnosprawnej?

Gdy osoba niepełnosprawna porusza się na wózku inwalidzkim, może mieć ona trudności w dostępie do określonych przestrzeni. Właśnie dlatego stosuje się wtedy odpowiednie wyposażenie wspierające mobilność niepełnosprawnych.

Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama konstrukcji, za pomocą których osoby niepełnosprawne mogą samodzielnie, bezpiecznie oraz szybko dostawać się do kiedyś niedostępnych do nich miejsc, na przykład na schody, piętra budynków. Odpowiednio zaprojektowane umożliwiają łatwe i wygodne poruszanie się po przestrzeni publicznej, a także prywatnej – w domu, mieszkaniu.

Wyposażenie wspierające mobilność niepełnosprawnych – rodzaje

Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z pełnej gamy wyposażenia, które umożliwia im pokonywanie barier. Wśród nich znajdują się między innymi:

Podjazdy oraz balustrady dla niepełnosprawnych

Podjazdy stosowane są głównie na zewnątrz budynków i pozwalają na łatwe i wygodne przejazdy za pomocą wózka inwalidzkiego. Dzięki nim osoba poruszająca się na wózku może łatwo wjechać sama na podwyższony parter, omijając schody. Za pomocą wyposażenia jak balustrada podjazd dla niepełnosprawnych jest jeszcze bezpieczniejszy. Musi być ona odpowiednio zaprojektowana, aby umożliwiać bezpieczne poruszani się osób na wózkach.

Windy dla niepełnosprawnych

Drugim popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie wind dla niepełnosprawnych. Mogą mieć one różne formy, między innymi mogą być używane na zewnątrz budynków oraz w ich wnętrzach. Winda może mieć postać platformy, ale może być także wyposażona w szyb, gdy stosowana jest do podnoszenia osób na wózkach inwalidzkich na większą wysokość. Windy projektowane są tak, aby zapewnić maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Gdzie można kupić wyposażenie dla niepełnosprawnych?

Obecnie w produkcji oraz w dostawie i montażu wyposażenia dla niepełnosprawnych likwidującego bariery specjalizuje się wiele osób. Firmy te mogą zaoferować kompleksową pomoc w ramach zaprojektowania oraz wykonania inwestycji, a także mogą pomóc w uzyskaniu dofinansowania do zamontowania wyposażenia z instytucji publicznych, by obniżyć koszty jego zakupu.

Z dostępnymi ofertami firm dostarczających wyposażenie dla niepełnosprawnych można zapoznać się na ich witrynach internetowych.

Comments (0)

Dodaj komentarz