zielony dach budowa
Posted By Posted On

Budowa zielonego dachu – komu warto ją zlecić?

W miastach można coraz częściej spotkać zielone dachy budynków. Dzięki swoim korzystnym właściwościom mają wielu zwolenników. Budowa dachu powinna być odpowiednio zaplanowana. Komu zlecić jego wykonanie?

Kto wykonuje zielone dachy?

Budowa zielonego dachu musi być bardzo dobrze zaplanowana, aby spełniała swoją funkcję, była trwała i nie stanowiła problemów. Najważniejszą kwestią jest odpowiednia konstrukcja i izolacja. Należy dostosować użyte materiały do technologii budynku. Trzeba zadbać także o dobrej jakości mieszankę traw i ewentualne nasadzenia. Muszą być dostosowane do panujących na dachu warunków atmosferycznych. 

Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm, które przygotują projekt i wykonają montaż. Dzięki posiadanemu doświadczeniu cały proces zostanie ukończony w szybkim czasie i przede wszystkim będzie zapewniał bezpieczeństwo przyszłym mieszkańcom.

Jakie korzyści daje zielony dach?

Korzyści wynikających z budowy zielonego dachu jest wiele. Pierwsza z nich to walory estetyczne. Miasta pełne są szarych, betonowych zabudowań. Pokrycie dachu zielenią sprawi, że będzie się on wyróżniał na tle innych budowli. Drugą ważną zaletą jest ich pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Zielone dachy tworzą przestrzeń biologicznie czynną, której brakuje w centrum miast. Absorbują wodę deszczową, oczyszczają powietrze i sprawiają, że do atmosfery przedostaje się dużo mniej substancji szkodliwych oraz dwutlenku węgla. Kolejną korzyścią jest możliwość wykorzystania dostępnej na dachu przestrzeni. Trawiasty dach może zostać zaaranżowany na strefę wypoczynku, gdzie ustawione są leżaki czy krzesła, lub służyć jako zewnętrzna siłownia, gdy umieści się tam odpowiednie przyrządy do ćwiczeń. Z tego względu zielone dachy w Lubuskim i innych województwach są chętnie wybierane przez deweloperów, podczas projektowania nowych osiedli. Mieszkańcy cenią sobie możliwość odpoczynku na zielonej trawie, nawet mieszkając w bloku. 

Comments (0)

Dodaj komentarz