nowoczesny wozek widlowy
Posted By Posted On

Czym charakteryzują się nowoczesne wózki widłowe?

Wózek widłowy to pojazd, który wykorzystywany jest w wielu branżach przemysłowych. Zastosowanie znajduje zarówno w halach, magazynach, jak w budownictwie czy rolnictwie. Zakup wózka widłowego to duża inwestycja, jednak jest to inwestycja, która wpływa na jakość wykonywanej pracy. Na rynku dostępne są nowoczesne wózki, które jeszcze bardziej podnoszą komfort pracy. 

Nowoczesne wózki widłowe

Wózki widłowe spotkać można w halach magazynowych, centrach logistycznych czy supermarketach. Ich zadaniem jest przenoszenie ciężkich towarów. Wózki widłowe stale są udoskonalane. Wynika to z faktu, rozwoju technologii, a także wzrostu świadomości zapewniania wysokiego komfortu pracy. Wymagania przedsiębiorców stale rosną, dlatego też na rynku pojawia się wiele nowoczesnych wózków widłowych. Nowoczesne wózki widłowe są wielofunkcyjne, dlatego przedsiębiorca nie musi martwić się o brak miejsca czy dodatkowe szkolenia pracowników w związku z każdym urządzeniem. Wiele marek wózków widłowych, oferuje produkcję pojazdów na zamówienie.

Wózki widłowe elektryczne

Jedną z propozycji nowoczesnych wózków widłowych, są wózki elektryczne. Wyposażone w baterię, którą należy ładować, mogą z powodzeniem być wykorzystywane do pracy w halach magazynowych, zwłaszcza w miejscach, gdzie przenoszona jest żywność. Elektryczne wózki widłowe Toyota, to rozwiązanie nowoczesne, które podnosi komfort pracy pracownika i jest bezpieczne dla środowiska. Bateria litowo-jonowa, która znajduje się w tego typu wózkach, ładuje się znacznie szybciej, bo około 20 minut. Starcza również na 5 tys. ładowań. Odznacza się więc długą żywotnością. 

Nowoczesne wózki, nie tylko te elektryczne, pozwalają na montaż wielu udogodnień, które wpływają na podniesienie komfortu pracy. Można w nich zamontować, na przykład kamery w każdym newralgicznym miejscu wózka. Dzięki temu kierowca nie musi stale zadzierać głowy do góry. Ergonomiczny fotel sprawia, że kręgosłup operatora jest znacząco odprężony. 

Producenci prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Pojawiają się pierwsze modele, którymi można sterować zdalnie, za pomocą urządzenie z odpowiednim oprogramowaniem. 

Comments (0)

Dodaj komentarz