wysylka za granice
Posted By Posted On

Chcesz wysłać rower za granicę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Twój siostrzeniec mieszka z rodziną w Wielkiej Brytanii? Zbliżają się jego urodziny, chcesz podarować mu w prezencie rower i zależy Ci, aby dotarł na czas? To całkiem realne pod warunkiem, że Twoją paczkę zabierze wyspecjalizowany kurier z PL do UK. Jednocześnie Ty musisz spełnić warunki dotyczące pakowania. Dowiedz się, jak można nadać takie nietypowe paczki do Anglii.

Paczki do Anglii – warunki wysyłki kurierskiej

Wysyłanie paczek i przesyłek listowych od zawsze było ograniczone określonymi warunkami. W przeszłości najistotniejsza była ich waga. Konny kurier nie mógł przecież wozić więcej, niż to, na co pozwalały jego możliwości fizyczne. Obecnie firmy kurierskie mają do dyspozycji nowoczesne środki transportu. Dlatego mogą przewozić nie tylko większe, ale i cięższe przesyłki. Z drugiej strony koszt paczki do Anglii wzrasta wraz z jej wagą i wymiarami.

Kurier z PL do UK może dostarczyć niemal każdą przesyłkę pod warunkiem, że na tym zarabia. Warto pamiętać, że firmy kurierskie nie pracują za darmo, tylko realizują usługi, które przynoszą im dochód. Stąd ograniczenia masy i gabarytów, dzięki którym do samochodu zmieści się więcej paczek. Przewóz jest bowiem opłacalny tylko wtedy, gdy koszt paczki do Anglii pokrywa wydatki związane z jej transportem. Wliczają się w nie paliwo, amortyzacja pojazdu, pensja kierowcy i inne opłaty.

Rower jako paczka do Anglii o nietypowych gabarytach

Jeśli kupiłeś w prezencie rower i chcesz jak najszybciej wysłać paczkę do Anglii, musisz zadbać o dwie sprawy. Pierwszym krokiem jest znalezienie kuriera, który obsługuje przesyłki o nietypowych gabarytach. Natomiast jeśli zależy Ci na czasie, w trybie ekspresowym za pośrednictwem firmy Euro Paka wyślesz paczki do Anglii. Drugi krok to dokonanie wyceny nietypowej przesyłki, dzięki której dowiesz się, ile kosztuje paczka do Anglii. Pozostaje Ci już tylko przygotowanie jej do transportu. Na czym ono polega?

Rower jest przedmiotem o dużych gabarytach. Nie możesz go również wysłać w formie przystosowanej do natychmiastowego jeżdżenia, gdyż ma niestandardowy kształt i nie spełnia wymogów paczki kurierskiej. Aby rozwiązać oba te problemy, wykonaj następujące czynności:

  • zaopatrz się w karton rowerowy – jeśli nie masz już oryginalnego, spróbuj poprosić o niego w sklepie ze sprzętem sportowym,

  • rozmontuj rower na części, odłącz koła, kierownicę i siodełko,

  • aby rowerowa paczka do Anglii była bezpieczna w transporcie, wszystkie części roweru solidnie połącz, sklejając mocną taśmą.

  • pakunek owiń folią bąbelkową i folią stretch,

  • umieść całość w kartonie i wypełnij puste miejsca pogniecionym papierem,

  • zamknij karton i dokładnie zaklej wszystkie łączenia,

  • ponownie owiń całość folią stretch i zabezpiecz taśmą narożniki,

  • naklej etykietę adresową.

Koszt paczki do Anglii przy wysyłce roweru

Firmy kurierskie, które obsługują przesyłki do Anglii, wprowadzają ograniczenia dotyczące gabarytów i wagi paczki. W tym drugim aspekcie dwukołowiec nie stanowi większego problemu. Maksymalna waga paczki w wielu firmach dochodzi nawet do 30 kg, co z pewnością obejmuje typowy rower. Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku wymiarów, które ma Twoja paczka do Anglii. Cena znacznie wzrośnie, gdy przekroczysz dopuszczalny limit.

Gabaryty są obliczane według specjalnego wzoru, w którym sumuje się długość trzech krawędzi kartonu. Dopuszczalna wartość to zwykle nie więcej niż 300 cm. W przypadku dużego roweru na 28-calowych kołach opakowanie może być większe. W takiej sytuacji pozostaje Ci jedynie poszukanie kuriera, który obsługuje przesyłki ponadgabarytowe i nietypowe. To jednak wiąże się z wyższymi kosztami.

Comments (0)

Dodaj komentarz