kredyt dla rencisty
Posted By Posted On

Czy renciści i emeryci mogą uzyskać kredyt?

Zaciągnięcie zobowiązania w banku wiąże się z szeregiem wymogów do spełniania. Nie inaczej ma się sytuacja w przypadku kredytu dla emeryta. Należy pozytywnie przejść etap weryfikacji. Seniorzy często zastanawiają się, czy ich wiek będzie odpowiedni, a źródło i kwota dochodu wystarczające. Przeczytaj, gdzie szukać pomocy oraz odpowiedzi na powyższe pytania.

Dobry pośrednik finansowy to podstawa

Starając się o kredyt, emeryci podobnie jak klienci w innym wieku, powinni udać się do specjalistów w tej dziedzinie, którymi są pośrednicy finansowi. Dzięki ich doświadczeniu i wsparciu uzyskanie finansowania z banku jest znacznie prostsze. Pomagają osobom zatrudnionym na umowy cywilnoprawne, z niskimi dochodami, a także seniorom. Poszukują najlepszych ofert, współpracują z kilkoma bankami, co pozwala uzyskać optymalne rozwiązania. A do tego wynegocjować kredytobiorcom korzystne warunki umowy takie, jak dopasowana kwota comiesięcznej raty czy dobre oprocentowanie. Świadczą usługi na najwyższym poziomie i wyróżniają się indywidualnym podejściem do klienta. Przykładem jest biuro doradztwa finansowego dFinance.pl. Dzięki jego wsparciu osoby w trudnej sytuacji finansowej bądź posiadające niską zdolność kredytową mogą starać się o kredyt bankowy. Ponadto kredytobiorcy nie muszą także martwić się o formalności, gdyż dzięki takiej współpracy zostają one ograniczone do niezbędnego minimum.

Warunki, które musi spełniać senior, aby otrzymać kredyt

Renciści i emeryci mogą liczyć na finansowanie z banków. Wiele z nich posiada produkty dedykowane tej właśnie grupie wiekowej. Kredyt dla rencisty wiąże się jednakże z koniecznością spełnienia pewnych wymogów. Przede wszystkim seniorzy powinni okazać:

  • dowód osobisty
  • legitymację
  • wydruk z banku bądź przekaz pocztowy potwierdzający wpływ emerytury/renty.

Oczywiście niezbędna jest także dobra zdolność kredytowa. Senior nie może widnieć w bazach dłużników, inaczej jego wniosek o kredyt zostanie odrzucony. Oprócz tego banki weryfikują u każdego potencjalnego kredytobiorcy:

  • wysokość i źródło dochodu
  • historię kredytową.

Emeryci i renciści mogą liczyć na szybszą decyzję kredytową, ponieważ posiadają stabilny dochód. Z kolei wysokość kredytu i okres jego spłaty zależy oczywiście od wieku kredytobiorcy.

Comments (0)

Dodaj komentarz