Posted By Posted On

Czy styl skandynawski nadal jest modny w 2022 roku?

Styl skandynawski kochają zarówno miłośnicy minimalizmu, jak i elegancji. Dzięki temu, że tworzy przyjazną dla oka przestrzeń, a przy tym funkcjonalną, doskonale odnajdzie się w każdym pomieszczeniu – bez względu na to czy będzie to salon, kuchnia, jadalnia czy też sypialnia. Sprawdźmy, czy znalazło się dla niego także miejsce w najnowszych trendach wnętrzarskich 2022 i jeśli tak, to w jaki sposób można go wprowadzić do wnętrza.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim to przede wszystkim stawianie na moc natury. W praktyce oznacza to zarówno dodatki, jak i barwy. Wszystko ma być utrzymane w tonie minimalizmu – ma być przede wszystkim praktycznie oraz estetycznie. Nie ma mowy jednak o bezbarwności – musi być bezpretensjonalnie i jednocześnie komfortowo. Istotnym akcentem są elementy naturalne, takie jak na przykład drewniana podłoga wespół z wikliną, szorstkim kamieniem czy też dodatkach wykonanych z bawełny, lnu, wełny czy też innych materiałów o grubym splocie.

Jakie kolory do wnętrza w stylu skandynawskim?

We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim dominuje przede wszystkim biel – w każdej możliwej odsłonie. Może być ona zarówno przygaszona, jak i bardzo zdecydowana. Ważne jest jednak to, aby umiejętnie ją wprowadzić do pomieszczenia. Ma być ono przede wszystkim przytulne. Kolory skandynawskie to także różnej maści beże jak również szarości. Z powodzeniem można je zestawiać we wszystkich możliwych wariantach. Nie bójmy się także ciemniejszych tonacji, a wśród nich zieleni, zwłaszcza w wydaniu butelkowym. To właśnie ono jest najmodniejsze w roku 2022. Butelkową zieleń pokochali projektanci na całym świecie i bardzo chętnie wprowadzają ją do wnętrz – bez względu na to w jakim tonie i stylu zostało ono urządzone. Jest ona elegancka i praktyczna, więc nie można przejść obok niej obojętnie.

Styl skandynawski – czy nadal jest modny?

Odpowiedź na to pytani jest jednoznaczna i brzmi: oczywiście! Styl skandynawski jest modny w roku 2022 i niewiele wskazuje na to, że przestanie w latach kolejnych. Łączy on w sobie wszystko to, co obecnie lansują projektanci, a poza tym jest uniwersalny – można go zestawiać ze wszystkimi stylami – od japandi, po eko, glamour, boho czy też rustykalny po loftowy i nowoczesny. Z każdym z nich stworzy ciekawy duet obok którego ciężko będzie nam przejść obojętnie.

Comments (0)

Dodaj komentarz