Posted By Posted On

Przepychanie rur – o czym mowa w praktyce?

Coraz nowsze technologie sprawiają, że instalacje kanalizacyjne są mniej podatne na zatykanie się. Mimo wszystko, jeżeli do rur trafią duże kawałki pożywienia bądź środki higieny osobistej, wtedy szansa na zapchanie się jest o wiele większa. W tym przypadku dobrze jest sięgnąć po specjalistyczną pomoc. Pogotowie kanalizacyjne ma wiele sposobów na odetkanie zapchanej części. Jak wygląda przepychanie rur w praktyce?

Ciśnieniowe przepychanie rur

Skuteczną metodą jest ciśnieniowe przepychanie rur. Polega ona na wprowadzeniu do instalacji specjalnej sprężyny elektrycznej. Potrzebna jest do przeprowadzenia jednej z najczęściej spotykanych metod odtykania rur. Bardzo popularna jest maszyna WUKO, która umieszczana w samochodzie, bardzo często nawet dostawczym, usprawnia pracę hydraulikom.

Tego typu urządzenie posiada pompę, która tłoczy wodę pod ciśnieniem około 150 – 200 barów. Dodatkowo, istotna jest również jej ilość. Najlepsze maszyny potrafią przepompować nawet od 65 do 70 litrów na minutę.

Przepychanie rur w Radzyminie polega na wprowadzeniu węża z głowicą i dyszami, które skierowane są w dwie strony – do tyłu i do przodu. Tylne dysze mają za zadanie penetrować wąż w instalacji. Przednie przesuwają ewentualne zatory lub zanieczyszczenia, które kieruje się do studni rewizyjnej. Stamtąd nieczystości usuwane są próżniowo lub ręcznie.

Metoda hydronomiczna i jej zalety

Ciśnieniowe przepychanie rur jest jedną z bezpieczniejszych form ich udrażniania. Wiele firm zapewnia swoich klientów o braku ryzyka ewentualnego zalania. Warto także zwrócić uwagę na pełną skuteczność usunięcia wszelkiego typu zanieczyszczeń z kanalizacji.

Metoda ta jest również bezinwazyjna. Nie wymaga ona używania innych, zewnętrznych chemikaliów. Dzięki temu nie szkodzi się naturalnemu środowisku. Dla wielu klientów jest to sprawa priorytetowa. Udrażnianie kanalizacji w Radzyminie jest wykonywane w poszanowaniu z wszelkimi normami sanitarnymi. Odsysane nieczystości ze studni rewizyjnej zabierane są bowiem w miejsce, w którym odpady są segregowane i pozbawione nadwyżki wody.

Comments (0)

Dodaj komentarz