Ozonowanie gabinetów
Posted By Posted On

Dlaczego warto wybierać gabinety i salony ozonowane?

Sterylność i najwyższe zasady bezpieczeństwa to podstawy, jakimi powinien kierować się każdy profesjonalny gabinet czy klinika medycyny estetycznej. W dobie ostatnich wydarzeń uświadomiliśmy to sobie ze zdwojoną silą. Jak osiągnąć najlepsze standardy dezynfekcji i zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom gabinetu, jak i pacjentom? Odpowiedzią jest ozonowanie! Jakie są jego zalety i jaki sprzęt wybrać? Wyjaśniamy! 

Ozonowanie – skuteczna i naturalna dezynfekcja

Ozon z uwagi na swoje utleniające właściwości jest jednym z najskuteczniejszych, naturalnych środków dezynfekujących. Świetnie sprawdza się w usuwaniu wirusów, kurzu, roztoczy i bakterii oraz niwelowaniu nieprzyjemnych zapachów. Co niezwykle ważne dla alergików, sam proces, nie wywołuje podrażnień skóry, w odróżnieniu od dezynfekcji chlorem. Dlatego ozonowanie jest tak chętnie wybierane w coraz większej liczbie gabinetów. Co więcej, ostatnimi czasy jest absolutną koniecznością!

Efektywnie i bezpiecznie

Pamiętajmy, że aby zapewnić najwyższe standardy higieny, warto postawić na renomowany sprzęt. Tego typu rozwiązania oferuje znana na rynku medycznym oraz kosmetologicznym firma Biotec, która wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynkowemu, postanowiła także zwrócić uwagę na konieczność zachowania szczególnego bezpieczeństwa w gabinetach.  – Włączyliśmy do swojej oferty urządzenie CombO3, które służy do efektywnej dezynfekcji gabinetów na zasadzie ozonowania powietrza, co zwiększa bezpieczeństwo pracy. Ta technologia jest już dostępna w Polsce od lipca bieżącego roku – mówi Mirko Esatti, Export Manager Biotec Italia. Ozonowanie to szybkie i wygodne rozwiązanie na dezynfekcję nawet dużych pomieszczeń, służy szczególnie lekarzom medycyny estetycznej i kosmetologom, ale coraz częściej znajduje także zastosowanie w innych sektorach gospodarki (biurach, żłobkach, przedszkolach, sklepach, hotelach, gastronomii itd.).

Korzyści dla pacjenta i dla gabinetu

Zadbanie o właściwą dezynfekcję ma znaczenie zarówno dla pracowników placówki medycznej, jak i gabinetu (aby nie dochodziło do przenoszenia się chorobotwórczych drobnoustrojów oraz, aby minimalizować ryzyko zakażeń w miejscu pracy) oraz oczywiście dla pacjentów, którzy zwracają szczególna uwagę na zachowanie higieny.  – Zdecydowałam się na ozonowanie za pomocą CombO3 w trosce o bezpieczeństwo nasze i oczywiście klientek salonu, aby móc zapewnić nam wszystkim najlepsze warunki i jakość oferowanych usług. Szybkość dezynfekcji, łatwość użycia i konserwacji oraz bezpieczeństwo, które daje nam wykorzystanie tego sprzętu, utwierdza mnie w przekonaniu, że ozonowanie zostanie już na stałe w naszych protokołach sanitarnych – mówi kosmetolog Edyta Furowicz z Centrum Kosmetologii Estetycznej Edyta Furowicz w Wieruszowie.

Innowacyjne rozwiązania w ochronie zdrowia pacjentów stały się coraz częściej podstawą funkcjonowania klinik. – Zdajemy sobie sprawę, jak ważne w obecnym czasie jest zachowanie wszystkich możliwych środków ostrożności. Klinika to miejsce, w którym przywiązujemy szczególną uwagę do utrzymania najwyższego poziomu higieny, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić ozonowanie za pomocą CombO3. To system bezpieczeństwa, który jest certyfikowany względem protokołu włoskiego Ministerstwa Zdrowia: sterylizacji wnętrz oraz powierzchni z bakterii, wirusów i różnych form roztoczy. Dzięki CombO3 możemy przeprowadzać dezynfekcję, sterylizację oraz natlenienie powietrza jednocześnie – mówi Elżbieta Zimmermann, właścicielka Softly Clinic w Bydgoszczy.

Ozonowanie pomieszczeń staje się więc niezbędnym elementem funkcjonowania profesjonalnej placówki medycznej czy salonu. Warto więc wybierać świadomie te gabinety, które w swojej ofercie dbają o zachowanie bezpieczeństwa na najwyższym poziomie!

Comments (0)

Dodaj komentarz