Mycie okien
Posted By Posted On

Jak skutecznie myć okna?

W szale jesiennych a może już przedświątecznych porządków bardzo ważne jest mycie okien. Niestety polerowanie, docieranie i usuwanie zabrudzeń to czynność jak zawsze czasochłonna. I nieważne czy zaliczasz się do grupy, która myje okna dwa razy w roku, czy do tej, która robi to częściej.  Jak więc błyskawicznie i bez smug myć okna?

Obserwuj pogodę i wybierz porę dnia

Odradzamy mycie okien kiedy jest bardzo intensywne słońce lub kiedy pada silny deszcz. Okna będą się mazać, a smugi i zacieki będą bardzo widoczne, szczególnie jak pojawi się jesienne słońce. Dlatego najlepiej myć okna rano lub po południu, oczywiście kiedy nie pada deszcz.

Bezpieczne dla Kosmetyki Dla Domu

Postaw na dobre środki do czyszczenia. Najlepiej sięgaj po sprawdzone i naturalne produkty, np. marki KLAREKO ekologiczny, z dobrodziejstwem naturalnych olejków eterycznych płyn Lśniące Szyby i Lustra. Płyn zawiera tylko naturalne składniki. Wystarczy niewielka ilość, aby olśnić szyby i lustra. Po użyciu płynu, w pomieszczeniu pozostanie wyłącznie aromat naturalnych olejków eterycznych. Jak to działa? Spryskaj niewielką ilością płynu czyszczoną powierzchnię i wytrzyj do sucha. Jeśli zabrudzeń jest więcej powtórz czynność raz jeszcze. Pamiętaj by nie używać zbyt dużej ilości płynu, gdyż zacznie “mazać się”. Możesz wybrać swój ulubiony zapach: słodkiej pomarańczy z lawendą czy różowego grapefruita i mięty. A teraz także z limitowanej, świątecznej edycji piernikowej.

Muzyka na dobry nastrój

Włącz muzykę, którą lubisz. Niech delikatnie rozbrzmiewa w tle. Badania pokazują, że muzyka bardzo dobrze wpływa na nas podczas wykonywania prac fizycznych. Działa kojąco, relaksuje i wywołuje dobry nastrój. Tym sposobem ułatwisz sobie mycie okien. Pamiętaj tylko, że masz sąsiadów. Nie przesadź
z głośnością.

Klareko, to polska manufaktura naturalnych, ekologicznych kosmetyków dla domu, którą stworzyły z pasją w samym sercu Warmii – Marta zakochana w dobrodziejstwie ziół i natury oraz specjalistka od zawracania chmur Karina. W malowniczej warmińskiej wsi powstały skuteczne środki czystości z dobrodziejstwem naturalnych olejków eterycznych. Bezpieczne zarówno dla ludzi jak i środowiska, w recyklingowalnych opakowaniach. Zawierają składniki pochodzenia roślinnego i mineralnego oraz dzięki zawartości naturalnych olejków eterycznych, piękne kompozycje zapachowe. Nie są testowane na zwierzętach, są wegańskie a ich produkcja odbywa się w duchu fairtrade. Nie zawierają sztucznych dodatków zapachowych i barwników.

Pachną naturą. Zostały podzielone na dwie nuty zapachowe: Słodka Pomarańcza i Lawenda oraz Różowy Grejpfrut i Mięta.

Comments (0)

Dodaj komentarz