dekoracja ogrodu
Posted By Posted On

Donice jako element dekoracyjny ogrodów i balkonów

Doniczki kojarzą się zwykle z wnętrzami – zdobią nasze mieszkania, domy, biura czy lokale usługowe, warto jednak ustawiać je również na zewnątrz, tworząc atrakcyjną dekorację ogrodu, tarasu i balkonu. Dlaczego rośliny doniczkowe zyskały status uniwersalnej ozdoby? Jakie doniczki zewnętrzne są teraz modne? W tym artykule odpowiemy na powyższe pytania.

Dlaczego warto postawić doniczki na zewnątrz domu?

Donice zewnętrzne, oczywiście wypełnione pięknymi roślinami, to doskonały sposób na udekorowanie tarasu, balkonu, przydomowego ogródka czy podjazdu, a także przestrzeni publicznych czy chociażby kawiarnianych ogródków. Dobrze dobrane, estetyczne i trwałe donice ogrodowe stanowią stylową oprawę dla roślin i często pozwalają wprowadzić choć trochę zieleni w zabetonowaną przestrzeń. Kojąca obecność roślin doniczkowych, choćby tych najmniejszych, pozwala łatwiej się zrelaksować i wyciszyć, a przy okazji zadbać o czyste powietrze wokół nas.

Donice zewnętrzne zyskują coraz większą popularność. Można spotkać je niemal wszędzie, są kupowane na użytek prywatny, jak i przez firmy czy instytucje. Niezwykle szeroki wybór kształtów, rozmiarów, wzorów i kolorów sprawia, że nasi klienci nie mają problemu z doborem doniczek do swoich potrzeb i stylu miejsca, w jakim zostaną one ustawione – mówi pracownik internetowego sklepu z doniczkami Kwiecisty Sklep.

Jakie donice ogrodowe są teraz w modzie?

Donice ogrodowe nie są obojętne na panujące trendy. Kiedyś królowały te ceramiczne, wykonane z wypalanej w wysokiej temperaturze gliny. Dzisiaj coraz częściej wypierają je bardzo modne donice betonowe pasujące do aranżacji w stylu industrialnym i minimalistycznym. Jednak prawdziwym hitem ostatnich lat okazały się donice z tworzywa sztucznego, które dzięki nowoczesnym technologiom produkcji i wysokogatunkowym materiałom znacznie zyskały na jakości. Mają wiele praktycznych zalet – są bardzo wytrzymałe, odporne na działanie warunków zewnętrznych, lekkie i łatwe w utrzymaniu w czystości, a co więcej, potrafią do złudzenia imitować dowolną strukturę: betonu, ceramiki, plecionki… W modzie są również plastikowe doniczki o gładkim wykończeniu na wysoki połysk lub matowym, na przykład w formie wysokiej tuby.

Trendy dotyczące doniczek na balkon

Rośliny na balkonie pełnią bardzo ważną rolę, tworząc prywatną zieloną przestrzeń. By maksymalnie wykorzystać niewielki metraż, warto wybrać doniczki na barierkę dostępne w wielu różnych wzorach i rozmiarach. Popularne są także doniczki kaskadowe i wiszące, umożliwiające stworzenie atrakcyjnych aranżacji nawet na najmniejszych balkonach.

Comments (0)

Dodaj komentarz