Posted By Posted On

Dynamiczny rozwój rynku nieruchomości w Ełku

Ełk jest miastem zlokalizowanym w północno-wschodniej części Polski. To prężny ośrodek przemysłowy i największe miasto na Mazurach, które słynie z licznych akwenów i dziewiczej przyrody. Miasto przyciąga nie tylko turystów, ale i osoby, które decydują się zostać w nim na stałe. Jak wygląda rynek nieruchomości w Ełku?

Atrakcyjne ceny mieszkań

Ełk jest drugim co do wielkości miastem województwa warmińsko-mazurskiego (tuż po Olsztynie). Zlokalizowane jest na obszarze Zielonych Płuc Polski, będąc znakomitym celem dla miłośników przyrody. Mogłoby się wydawać, że rynek nieruchomości oznacza wygórowane ceny, jednak mieszkania deweloperskie w Ełku można nabyć w bardzo konkurencyjnych cenach.

Sporym zaskoczeniem dla kupujących jest cena transakcyjna. Za metr kwadratowy nieruchomości w Ełku należy zapłacić około 5 tysięcy złotych. To stosunkowo niewiele, biorąc pod uwagę atrakcyjną turystycznie okolicę oraz wielkość samego miasta. Teren wyróżnia się licznymi walorami gospodarczymi – można utworzyć obszary do uprawiania różnych dyscyplin sportowych, co stwarza podstawy solidnego biznesu.

Oferta nieruchomości w Ełku

Wśród ofert przeważają mieszkania o powierzchni od 50 do 65 metrów kwadratowych. Stanowią one około 50 procent całej oferty, a wśród nich znajdują się również mieszkania deweloperskie w Ełku. Najmniej ogłoszeń obejmuje lokale o powierzchni do 50 metrów kwadratowych, czyli kawalerki i mieszkania 2-pokojowe.

Zauważa się duży popyt na zakup mieszkań w celu wynajmu krótkoterminowego. Pod tym względem jest to bardzo opłacalna inwestycja, która dość szybko może się zwrócić. Rynek nieruchomości rozwija się równolegle z turystyką. Inwestorzy chętnie wznoszą kolejne osiedla, oferując mieszkania deweloperskie w Ełku na sprzedaż. Nowoczesne inwestycje powstają zazwyczaj w atrakcyjnych regionach, np. w niedalekiej odległości od promenady, w pobliżu plaży miejskiej czy obiektów rekreacyjnych.

Atrakcyjny Ełk

Nie tylko mieszkania deweloperskie w Ełku cieszą się dużą popularnością. Spore zainteresowanie widać wokół nieruchomości z rynku wtórnego, które zlokalizowane są głównie w centrum. Wśród ofert dominują 2-pokojowe mieszkania w obiektach o niskiej zabudowie, w kamienicach z II połowy XX wieku. Warto podkreślić, że infrastruktura miejska jest doskonale przystosowana do potrzeb mieszkańców, a samo miasto może zaoferować szereg atrakcji.

W okresie wiosenno-letnim za centrum wydarzeń kulturowych uznaje się Promenadę nad Jeziorem Ełckim. To miejsce, w którym znajdują się liczne kawiarnie, bary i restauracje. Stąd można udać się na spacer na stary most, który prowadzi wprost do ruin Zamku Krzyżackiego.

Kolejną atrakcją jest Muzeum Kropli Wody, które mieści się w wieży ciśnień – największym budynku w mieście. Na uwagę zasługują też takie obiekty jak Skansen pszczelarski czy Muzeum Historyczne pełne wystaw upamiętniających historię miasta. Solidnej dawki rozrywki dostarczy także wizyta w parku wodnym, która będzie świetną przygodą nie tylko dla najmłodszych.

Partnerem materiału jest Tabela Ofert.

Comments (0)

Dodaj komentarz