agencja marketingowa
Posted By Posted On

Emituj profesjonalne reklamy na Facebooku z agencją marketingową

Na przestrzeni kilkunastu ostatnich lat rynek medialny uległ ogromnej zmianie. Już nie telewizja, lecz Internet stał się dla reklamodawców przestrzenią o największym potencjale komercyjnym. Chcesz sprzedawać online? Standardem jest już emitowanie reklam na Facebooku. W obliczu rosnącej konkurencji trzeba nieźle się nagłowić, aby zaplanowana kampania odniosła sukces i przełożyła się na wzrost wyników sprzedaży. Najlepsze rezultaty firmy osiągają dzięki współpracy z profesjonalnymi agencjami digital marketingu. Dlaczego?

Facebook Ads a wzrost sprzedaży w e-commerce

Narzędzia oferowane przez Facebooka użytkownikom komercyjnym są coraz skuteczniejsze nie bez przyczyny. To zasługa m.in. rozwinięcia opcji zaawansowanych, które umożliwiają dokładne poznanie profilu potencjalnych odbiorców oraz ich zachowań w Internecie. Korzystając chociażby z podpiętego pod witrynę narzędzia Facebook Pixel można dowiedzieć się, jakie produkty i podstrony odwiedzający stronę przeglądali w ostatnim czasie i kiedy zrezygnowali z finalizacji transakcji.

Informacje zebrane przez piksel Facebooka są wykorzystywane w celu efektywniejszego dotarcia do odbiorców. Pozwalają na większą personalizację reklam i tym samym poprawiają ich skuteczność. To właśnie te dane umożliwiają między innymi wybrać produkty, które są później promowane w remarketingu. Analiza ruchu osób odwiedzających e-sklep to jedno z kluczowych zadań agencji marketingowej. Jej doświadczenie umożliwia m.in. poprawnie zinterpretować informacje pozyskane przy pomocy wtyczki.

Nie jest to oczywiście wiedza tajemna, niemniej poprawna konfiguracja piksela wymaga sporej wprawy. Podobnie jest zresztą z ustawianiem kampanii w menedżerze reklam Facebooka. To wieloetapowy proces, podczas którego każda decyzja ma przełożenie na osiągane wyniki. Umiejętne wykorzystanie narzędzi Facebooka pomaga uzyskać przewagę nad konkurencją i pozwala o wiele skuteczniej dotrzeć do potencjalnych klientów.

Postaw na współpracę z agencją marketingową

Platforma reklamowa Facebooka oferuje szereg możliwości, które przy odpowiednim wykorzystaniu realnie przekładają się na sukces klienta. I to w różnych aspektach. Część reklam na Facebooku może być bowiem nastawione na budowanie świadomości marki lub aktywności użytkowników, a pozostałe będą realizować czysto sprzedażowe założenia. Natomiast segmentacja odbiorców umożliwia zwiększyć prawdopodobieństwo, że reklama trafi właśnie do tych osób, których zainteresuje jej treść.

Wybór agencji specjalizującej się w digital marketingu pozwala realnie zaoszczędzić środki przeznaczane na reklamę w mediach społecznościowych. Samodzielne ustawianie kampanii często kończy się tzw. “przepaleniem budżetu”, czyli inwestycją w reklamy Facebooka, które trafiają w próżnię — np. do zbyt wąskiej lub szerokiej grupy odbiorców. 

Jeśli nie wiesz, czy Twoje reklamy na Facebooku są poprawnie skonfigurowane, to skorzystaj z oferty bezpłatnego audytu. To opcja, którą proponuję np. poznańska agencja marketingu internetowego Marafiki. Dzięki szczegółowej analizie przeprowadzonej przez specjalistów poznasz prawdziwy potencjał profilu swojego biznesu, usługi lub marki osobistej.

Comments (0)

Dodaj komentarz