Inwestycja w nieruchomość
Posted By Posted On

Inwestowanie w nieruchomości. Pewna lokata kapitału

Inwestycja w mieszkanie to pewna lokata kapitału bez względu na okoliczności. Deweloperzy przewidują, że popyt na mieszkania może utrzymać się na stabilnym poziomie pomimo niepewnej sytuacji.

Według raportu „Rynek mieszkaniowy Q4” firmy JLL, 2019 rok był dla branży deweloperskiej drugim najlepszym w historii. Przyczyniło się do tego mocne zamknięcie w ostatnim kwartale. Dobre wyniki sprzedaży mieszkań to w znacznej mierze zasługa dużego popytu inwestycyjnego, który dał o sobie znać szczególnie na rynkach w Poznaniu i Łodzi. Te miasta wyróżniały się na tle innych, m.in. Warszawy, Wrocławia, Krakowa i Trójmiasta.

Według początkowych prognoz popyt i podaż miały w tym roku utrzymać się na wysokim poziomie. W obliczu zaistniałej sytuacji być może trzeba je będzie zweryfikować.

Inwestycja, czyli poczucie stabilności

Kluczowy znów może okazać się popyt zgłaszany przez inwestorów. Tak twierdzą deweloperzy. – Nieruchomości są pewną inwestycją. Sprawdzają się jako lokata kapitału, są idealne pod wynajem – podkreśla Aleksander Tuczyński, Doradca Klienta w firmie RED Development, która w stolicy Wielkopolski buduje duże osiedle wielorodzinne Red Park.

Inwestycja w nieruchomości zawsze daje poczucie stabilności. Obecna sytuacja może stanowić bodziec dla tych, którzy chcą bezpiecznie zachować swój kapitał w niepewnym czasie. Dlatego inwestorzy już stali się bardziej aktywni. Widoczny jest wzrost zainteresowania mieszkaniami pod wynajem. Popularnością cieszą się lokale o wielkości około 40 metrów kwadratowych. W Red Parku są to ustawne mieszkania dwupokojowe. Zdaniem eksperta zakup mieszkania może być także sposobem na przewidywalnie rosnącą inflację.

Kupno bez wychodzenia z domu

Deweloperzy robią wszystko, aby ułatwić nabywcom wybór i zakup mieszkania. Jedną z form pomocy na czas izolacji społecznej jest wydłużanie aktualnych promocji i wprowadzanie bezpiecznych i atrakcyjnych propozycji specjalnych. – W Red Parku zachowaliśmy i przedłużyliśmy w czasie dogodny system płatności 20/80 – podkreśla Aleksander Tuczyński. Co ważne, deweloper daje także gwarancję ceny przy rezerwacji wykonanej w czasie odosobnienia. Zdaniem eksperta to najlepszy czas na skorzystanie z tych możliwości i bezpieczne ulokowanie kapitału, co zaprocentuje w przyszłości.

Deweloperzy przenoszą działalność do sieci. Aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom nabywców, obsługują klientów zdalnie i uruchamiają nowe narzędzia (np. rozmowy wideo) usprawniające sprzedaż i dające nabywcom nowe możliwości, takie jak wirtualne spacery po mieszkaniach i rezerwacje on-line. – Proces zakupu nieustannie jest realizowany, rezerwacje są pewne, a ich finalizacja odbędzie się po tym, jak sytuacja wróci do normy – zapewnia Aleksander Tuczyński. – Okres przejściowy można wykorzystać na organizację kredytu – dodaje. Warto wspomnieć, że wiele kancelarii notarialnych również dostosowało funkcjonowanie swoich biur do panującej epidemii, dzięki czemu podpisywanie umów może odbywać się bez zakłóceń. Zabezpieczono m.in. środki dezynfekujące, odstęp między gośćmi, montowane są szyby odgradzające klientów od obsługujących.

Deweloperzy kontynuują budowy, koncentrując się na projektach, których realizacja rozpoczęła się przed zaistnieniem obecnej sytuacji związanej z COVID-19. Na osiedlu Red Park trwa budowa czwartego, i zarazem ostatniego, budynku, w którym znajdzie się 137 mieszkań z balkonami, tarasami lub ogródkami na parterze. Red Park do dobra inwestycja nie tylko ze względu na możliwość wyboru odpowiedniego mieszkania, ale także na lokalizację. Osiedle powstaje na Dębcu – zielonej i spokojnej części Poznania, która jednocześnie jest bardzo dobrze skomunikowana z innymi rejonami miasta.

Dla inwestorów bardzo ważna jest także renoma i wiarygodność dewelopera. – RED to pewny i godny zaufania deweloper działający na polskich i zagranicznych rynkach od wielu lat. W Poznaniu zrealizowaliśmy już trzy etapy Red Parku – podsumowuje Aleksander Tuczyński.

Comments (0)

Dodaj komentarz