metamorfoza wnetrza
Posted By Posted On

Jak przeprowadzić szybką metamorfozę wnętrza?

Nawet najmodniejsza aranżacja wnętrza może się z czasem znudzić. Nie musisz jednak od razu przeprowadzać gruntownego remontu, aby coś w niej zmienić. Czasami wystarczą drobne dodatki lub szybkie przeróbki, aby wnętrzom nadać całkiem nowego wyrazu. Nie jesteś przekonany? Spróbuj położyć dywan we wnętrzu, w którym do tej pory go nie było. Innym sposobem na całkowitą metamorfozę wnętrza jest zmiana wyglądu ścian. Jaki materiał wykończeniowy do tego wybrać?

Zajmij się tym, co najbardziej widoczne

Największe efekty metamorfozy uzyskasz, zajmując się tym, co najbardziej widoczne. We wnętrzach mieszkalnych możesz wymienić umeblowanie. Choć rozwiązanie to z pewnością przyniesie Ci pożądany efekt, to jednak pociągnie za sobą spore koszty.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zmiana wyglądu ścian, które wpływają na kolorystykę całego wnętrza. To właśnie ich wygląd w największym stopniu dyktuje to, czy wystrój wnętrza jest chłodny czy raczej ciepły i przytulny. Ponadto zmiana wyglądu ścian nie będzie wcale taka kosztowna, jak wymiana całego wyposażenia. Wystarczy odrobina chęci i czasu, aby przeprowadzić szybką metamorfozę salonu, sypialni czy przedpokoju.

Przy wyborze nowego koloru ścian musisz jednak pamiętać, aby nowy odcień dalej pasował do wyposażenia pozostałego w pomieszczeniu. Jeśli miałeś szare, neutralne ściany pasujące do brązowych mebli możesz sięgnąć po równie uniwersalny beż lub głęboką zieleń. Dzięki temu dalej zachowasz spójność wystroju, a dalsze zmiany w pomieszczeniu nie będą już potrzebne.

Co wybrać – farby czy tapety do ścian?

Wygląd swoich ścian możesz odmienić na kilka sposobów. Najczęściej wybierane są farby akrylowe, których paleta kolorów jest tak szeroka, że z łatwością dopasujesz ten idealny odcień do swojego wnętrza. Farby jednak wykańczają ściany na jednolity kolor. Równa, jednobarwna powierzchnia ścian może być mało ciekawa, szczególnie w minimalistycznych wnętrzach.

Innym popularnym materiałem wykańczającym są tapety. Dzisiejsze wzory i modele znacznie odbiegają od papierowych tapet znanych z czasów naszych babć. Dzisiejsze tapety zachwycają designerskimi wzorami, a ich montaż jest na tyle łatwy, że spokojnie poradzisz sobie z nim w pojedynkę. Wybieraj jednak kleje do tapet wysokiej jakości i przeznaczone do konkretnego rodzaju. Nieco inne preparaty polecane są do tapet na flizelinie, a inne do winylowych.

Aby uzyskać naprawdę zachwycające dekoracje ścian, połącz oba materiały. Efektowną tapetę nałóż tylko na jedną ze ścian, a resztę pomaluj na jednolity kolor. Możesz także stworzyć z tapet wyjątkowe obrazy, umieszczając je w listwach ze sztukaterii.

Zmiana aranżacji wnętrza nie musi się wiązać od razu z gruntownym remontem. Czasami wystarczy zmienić kolorystykę wnętrza, czyli wygląd swoich ścian. Zmiana koloru ścian z zimnej szarości na ciepły beż sprawi, że całkowicie odmienisz aranżację. Do metamorfozy wnętrza możesz użyć także nowoczesnych tapet o designerskim wzorze. Doskonale będą prezentować się na całej ścianie za łóżkiem lub telewizorem bądź zamknięte w ozdobne ramy na pustej ścianie naprzeciwko regału.

Comments (0)

Dodaj komentarz