chiptuning
Posted By Posted On

Jak wykonuje się chiptuning skrzyni biegów?

Najczęściej modyfikacja samochodu, jaką jest chiptuning dotyczy jednostki napędowej. To właśnie z silnikiem kojarzymy ten sposób poprawy osiagów auta. Chiptuning może jednak dotyczyć także innych elementów układu napędowego, a dokładniej skrzyni biegów. Jak wykonuje sie chiptuning skrzyni biegów?

Jak przebiega chiptuning skrzyni biegów i czym on jest?

Oferowany przez niektóre warsztaty chiptuning skrzyni biegów w Rzeszowie to forma ingerencji w pracę automatycznej przekładni, która ma na celu zwiększenie efektywności jej pracy. Co ważne dotyczy to skrzyni automatycznych, gdyż to one są sterowane komputerowo w przeciwieństwie do tradycyjnych przekładni manualnych.

Cały proces niewiele różni się od działania przy usłudze jaką jest chipowanie silnika w Rzeszowie. Wpierw bowiem wykonuje się potrzebne pomiary parametrów pracy skrzyni biegów, a następnie odczytywane jest oprogramowanie sterownika skrzyni biegów. Z takymi danymi doświadczeni fachowcy mogą przejść do działania i właściwej części chiptuningu skrzyni biegów.

Co wykonuje się w ramach chiptuningu skrzyni biegów?

Podstawowe działanie w ramach chiptuningu skrzyni biegów to opracowanie programu, który będzie sterował jej pracą. W ten sposób dostosowuje się działanie przekładni do swoich potrzeb i mechanicy, którzy zajmują się chiptuningiem w trakcie przygotowywania indywidualnego programu dla każdej skrzyni biegów współpracują z właścicielem samochodu, w którym ta przekładnia się znajduje po to, by pracowała ona w sposób jak najbardziej mu odpowiadający.

Gdy program jest gotowy pora na faktyczny chiptuning skrzyni biegów. Wtedy w skrzyni instalowany jest wcześniej opracowany indywidualny program skrzyni biegów. Nie jest to jeszcze koniec procesu. Takie auto nie może bowiem trafić do właściciela przed wykonaniem jazdy testowej. W jej trakcie osoba, która wykonywała chiptuning kontroluje to, czy wprowadzone zmiany są faktycznie obecne w rzeczywistości i czy skrzynia biegów sprawuje się tak, jak tego oczekiwaliśmy w momencie wykonywania chiptuningu.

Comments (0)

Dodaj komentarz