rozwod
Posted By Posted On

Jak wziąć rozwód bez stresu?

Chcesz zdecydować się na rozwód? Zależy Ci na tym, aby rozwieść się bez stresu? Zobacz, jak można to zrobić!

Kiedy najczęściej się rozwodzimy?

W Polsce rozwody stają się coraz bardziej powszechne. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2019 roku odnotowano ponad 60 tysięcy rozwodów, co stanowiło około 35% wszystkich małżeństw zawartych w tym samym roku.

Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy Polacy się rozwodzą, ponieważ każde małżeństwo jest inne i każde doświadcza różnych problemów i trudności. Niektóre małżeństwa rozpadają się szybko, podczas gdy inne trwają latami, nawet jeśli nie są szczęśliwe. Zwykle przyczynami są niezgodność charakterów, zdrada, długa rozłąka, przemoc, alkoholizm.

Jak odbywa się rozwód?

Rozwód odbywa się przed sądem. Jeśli małżonkowie są w stanie porozumieć się co do warunków rozwodu, mogą złożyć wniosek o rozwód bez orzekania o winie. W takim przypadku sąd będzie rozpatrywał sprawę na podstawie oświadczeń małżonków.

Jeśli małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia co do warunków rozwodu, sąd może orzec rozwód z orzeczeniem o winie jednej ze stron. W takim przypadku sąd będzie rozpatrywał sprawę na podstawie dowodów i świadków. To bardziej stresująca i czasochłonna procedura.

Sąd może też orzec o podziale majątku wspólnego małżonków, alimentach dla jednej ze stron lub opiece nad dziećmi.

Rozwód bez stresu – czy to możliwe?

Rozwód jest trudnym przeżyciem dla każdej osoby, niezależnie od okoliczności. Może być źródłem stresu i emocjonalnego cierpienia dla obu stron.

Jeżeli małżonkowie są w stanie porozumieć się co do warunków rozwodu i są w stanie współpracować, proces rozwodu może być mniej stresujący. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

W takim przypadku warto pomyśleć o skorzystaniu z usług prawnych, ponieważ dobry prawnik może znacznie zmniejszyć poziom stresu związanego z rozwodem. Dokładnie zapozna się on z sytuacją małżonków, przygotuje niezbędne dokumenty i będzie pomagał we wszystkich czynnościach w trakcie procesu rozwodowego.

Jak wybrać dobrego prawnika rozwodowego?

Obecnie pomoc prawną w zakresie rozwodów oferuje wiele kancelarii. Warto poszukiwać wtedy tych, które mają w tym zakresie duże doświadczenie. Określane są one mianem kancelarii rozwodowych, a prawnicy pracujący w nich nazywanie są prawnikami rozwodowymi.

Oczywiście, można też wybrać zwykłą kancelarię, gdzie można otrzymać fachową obsługę prawną i przejść rozwód bez większego stresu.

Gdy planowany jest rozwód Gliwice – https://lewandowskaflek.pl/uslugi-1/prawo-rodzinne-i-opiekuncze są miastem, w którym na małżonków czekają doświadczone kancelarie prawne, które prowadzą sprawy rozwodowe dla swoich klientów już od wielu lat. Z ich ofertami można łatwo zapoznać się online.

Comments (0)

Dodaj komentarz