uszczelki
Posted By Posted On

Uszczelki gumowe od producenta – kupuj tanio i na wymiar!

Uszczelnienia mają szerokie przeznaczenie i wykorzystuje się je w wielu aplikacjach – sieciach, instalacjach, maszynach czy urządzeniach. Aby zaopatrzyć się w dobre uszczelki, warto zwrócić się bezpośrednio do ich producenta!

Jak produkuje się uszczelki gumowe?

Uszczelki gumowe są produkowane poprzez proces, który nazywa się wytłaczaniem. Proces ten polega na tłoczeniu gumy przez formy, które mają kształt pożądanej uszczelki.

Przed rozpoczęciem procesu wytłaczania, guma musi zostać przygotowana do obróbki. Proces ten polega na jej rozdrobnieniu, zmieszaniu z innymi składnikami, takimi jak plastyfikatory i barwniki.

Następnie, przygotowana mieszanina gumy jest wtłaczana do formy za pomocą pras. Po wytłoczeniu uszczelka jest wyjmowana z formy i może być poddana dalszej obróbce, takiej jak cięcie czy pokrycie warstwą ochronną.

Istnieje wiele rodzajów gum, z których mogą być wytłaczane uszczelki. Zaliczane są do nich między innymi guma nitrylowa, guma EPDM, guma fluoroelastomerowa FKM i guma chloroprenowa CR.

Jakie rodzaje uszczelek można zamówić u producenta?

Każdy producent uszczelnień gumowych może przedstawić swoim klientom różne rodzaje materiałów uszczelniających do wyboru.

Najczęściej uszczelnienia dzielone są pod kątem ich budowy, na przykład można zamówić uszczelki płaskie o różnych kształtach, uszczelki o-ring, które mają kształt pierścienia, uszczelki labiryntowe o złożonym kształcie.

Producenci uszczelek oferują je w różnych wariantach pod względem materiału, dlatego można dobrać je pod tym względem. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ każdy typ gumy wykazuje nieco inne właściwości, na przykład odporność na temperatury czy czynniki chemiczne.

Także producent może zaoferować uszczelnienia w wielu wariantach pod względem rozmiarów. Najczęściej są to rozmiary ustandaryzowane, zgodne z normami, co powoduje, że mogą być one łatwo dopasowane do konkretnego miejsca zastosowania.

Uszczelki na zamówienie – kiedy warto zlecić ich wykonanie?

Czasami gotowe uszczelki nie są odpowiednie dla danej aplikacji. Wtedy producent uszczelnień gumowych może przygotować je na indywidualne zamówienie.

Produkcja uszczelek na wymiar jest stosowana wtedy, gdy konieczne jest otrzymanie uszczelek o konkretnych rozmiarach i kształtach, często niestandardowych, dlatego nie są one dostępne w regularnej sprzedaży. W takiej sytuacji producent uszczelnień gumowych przygotowuje uszczelki według projektu uzgodnionego z klientem, ze wskazanego typu gumy, aby zapewniły one idealne dopasowanie oraz trwałość i szczelność.

Comments (0)

Dodaj komentarz