system smart stop
Posted By Posted On

Jaki akumulator najlepiej sprawdzi się w samochodzie  z systemem start-stop?

W obecnym świecie akumulatory samochodowe używane są nie tylko do rozruchu silnika, ale również do dostarczania energii urządzeniom podczas postoju pojazdu. Większość nowych samochodów wyposażonych jest w system start-stop, który steruje pracą silnika. W takich pojazdach często wykorzystuje się akumulatory Jenox EFB czy AGM. W tym artykule dowiesz się, jakie akumulatory będą najlepsze do samochodów z systemem start-stop!

Nowoczesne akumulatory EFB

Akumulatory EFB są bardzo odporne na głębokie rozładowanie i liczne cykle ładowania. Są niezawodne i cechują się zwiększoną mocą rozruchową. Kierowcy mogą przechowywać je długi czas bez konieczności ich doładowywania. Akumulatorem często wybieranym przez użytkowników samochodów z bogatym wyposażeniem i systemem start-stop jest Viking EFB, który gwarantuje szybkie uruchamianie silnika przy ujemnych temperaturach, nawet przy minus 45 ° C. Baterie te są produkowane w ukraińskiej fabryce Megatex i są całkowicie bezobsługowe.

Oprócz akumulatorów Viking EFB dużą popularnością cieszą się akumulatory Jenox EFB, które stosuje się najczęściej w pojazdach klasy średniej i wyższej z systemem start-stop. Do ich produkcji wykorzystuje się najlepsze surowce, dodatki węglowe, a także elektrody stworzone w oparciu o stopy wapniowo-cynowe. Akumulatory te pozwalają na długi czas magazynowania i wyposażone są we wkładkę antywybuchową. Świetnie sprawdzają się także w samochodach bardzo eksploatowanych, np. autach dostawczych. Spełniają one oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców pojazdów.

A może postaw na akumulatory AGM?

AGM, czyli absorbent glass mat oznacza chłonną matę z włókna szklanego, w której znajduje się elektrolit. Dzięki niej akumulator jest niezwykle szczelny i bezobsługowy. Jest to nowoczesny akumulator przeznaczony do samochodów z systemem start-stop – zauważa ekspert z firmy Bat Profi ze Śląska, która oferuje akumulatory samochodowe o wysokim standardzie w konkurencyjnych cenach.

Dobrym wyborem, jeżeli chodzi o technologię AGM, będzie akumulator Banner Running Bull AGM idealny do pojazdów z dużym zapotrzebowaniem na energię oraz systemem odzyskiwania energii hamowania. Wybierają je użytkownicy samochodów zarówno klasy średniej, jak i klasy luksusowej.

Comments (0)

Dodaj komentarz