kolejka liniowa
Posted By Posted On

Kolej linowa w Wiśle – poznaj miasto z innej perspektywy 

Jednym z ciekawszych kierunków wybieranych przez osoby poszukujące miejsca na urlop w górach jest Wisła. To malownicza miejscowość w województwie śląskim, leżąca w Beskidzie Śląskim. To kierunek, który sprawdzi się zarówno do wędrówek po górskich szlakach, jak i do odpoczynku od codziennych obowiązków. Nie każdy wie, ale odwiedzając Wisłę, można poznać miasto również z innej perspektywy. Mowa tutaj o skorzystaniu z kolei linowej. Co warto wiedzieć na jej temat i dlaczego jest atrakcją godną uwagi?

Kolejka na Stożek i Soszów 

Często zdarza się tak, że osoby, które przyjeżdżają w góry po raz pierwszy, zakochują się w krajobrazie i planują spędzanie urlopu w podobnych rejonach w przyszłości. Warto jednak pamiętać, że nie każdy ma predyspozycje do tego, aby zdecydować się na taką formę aktywności. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, bez konieczności pokonywania kolejnych kilometrów używając siły własnych mięśni. Właśnie dlatego poszukując wolnych pokojów w Wiśle czy innym mieście, warto zwrócić uwagę na to, czy można skorzystać z kolei linowej, która nie tylko jest dużym ułatwieniem, ale również pozwala na poznanie miasta z innej perspektywy.
Odwiedzając Wisłę, warto na przykład wjechać na Stożek, czyli jeden z najważniejszych szczytów Beskidu Śląskiego. Pod szczytem znajduje się jedno z najstarszych schronisk PTTK, a dodatkowo od wiosny do jesieni odbywają się tam imprezy sportowe –  uphill i downhill. Wjechanie na Soszów to z kolei świetny pomysł dla osób, które nie lubią nadmiernego wysiłku. Po dotarciu na miejsce można bowiem zdecydować się na spacer grzbietem górskim przez Cieślara i Mały Stożek na Stożek Wielki, a następnie zjechać kolejką linową i zejść na dół do doliny Łabajowa.

Gdzie jeszcze warto wjechać kolejką w Wiśle? 

Wisła to miasto oferujące wiele możliwości dla osób, które preferują eksplorowanie przepięknych terenów górskich poprzez korzystanie z kolei linowej. O to, gdzie jeszcze warto się udać, zapytaliśmy naszego rozmówcę, czyli pracownika ośrodka z apartamentami w centrum Wisły, który powiedział nam:

– Wisła jest doskonale przygotowana na wizyty turystów, którzy planują podziwiać góry z kolei linowej. Jednym z ważniejszych punktów, które odwiedzają nasi Goście, jest bez wątpienia skocznia im. Adama Małysza, czyli największa skocznia w Beskidach. Osoby, które chcą wyruszyć na szlak, mogą z niej dojść na Cieńków i dalej na Baranią Górę. Ponadto można wjechać też na Nową Osadę, czyli szczyt znajdujący się pomiędzy doliną Malinki i Gościejowem. Jest to malownicze miejsce, które przyciąga turystów nietypowymi atrakcjami, na przykład możliwością spróbowania swoich sił na hulajnodze górskiej w okresie letnim. 

Comments (0)

Dodaj komentarz