zdolność kredytowa
Posted By Posted On

Kupujemy sprzęt fotograficzny – jak sfinansować inwestycję?

Zakup nowego sprzętu fotograficznego wiąże się z koniecznością poniesienia bardzo wysokich wydatków. Dobrej jakości aparat lub kamera mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. To znacznie więcej, niż jest w stanie zapłacić początkujący fotograf. Oto kilka sposób, jak zdobyć pieniądze na wymarzony sprzęt fotograficzny.

Sprzedawaj swoje obrazy i usługi fotograficzne

Jeśli zamierzasz zainwestować dużo środków finansowych w nowy sprzęt fotograficzny to istnieje szansa, że fotografia jest Twoją pasją. Warto ją więc wykorzystać do tego, aby uzbierać odpowiednią kwotę pieniędzy.

Według nas, oferowanie usług fotograficznych to jeden z najlepszych sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy na sprzęt. Oczywiście łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale w praktyce wystarczy uruchomić jeden kanała promocji (Facebook lub Instagram) a klienci zaczną się pojawiać. Zleceń nie musi być dużo, ale każda zarobiona złotówka przybliża Cię do zakupu wymarzonego zestawu fotograficznego.

Nadgodziny lub dodatkowa praca

Jeśli Twoja codzienna praca nie jest związana z fotografią, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby poświęcić jej więcej czasu. Korzystając z nadgodzin lub pracując dodatkowo w weekendy sprawisz, że otrzymywane wynagrodzenie będzie wyższe – dzięki temu szybciej uzbierasz kwotę potrzebną do zakupu wymarzonego sprzętu.

Inną ciekawą opcją na poprawę poziomu swoich miesięcznych dochodów jest znalezienie drugiej pracy. Możliwości jest sporo – praca na barze, w restauracji lub okolicznym sklepie. Jeśli jesteś specjalistą w jakiejś dziedzinie, na przykład marketingu, możesz poszukać sobie dodatkowych klientów poza etatem. Co istotne, wiele dodatkowych prac można wykonywać zdalnie – oszczędzając w ten sposób czas.

Pożyczka gotówkowa

To korzystne rozwiązanie dla osób, którym zależy na czasie. Korzystając z pożyczki gotówkowej, wybrana kwota pieniędzy jest do dyspozycji już po kilkunastu minutach. Dzięki czemu wymarzony sprzęt fotograficzny kupisz dużo szybciej niż wtedy gdy będziesz na niego odkładać zarobione pieniądze.

Sposobów na otrzymanie finansowanie potrzebnego do zakupu sprzętu fotograficznego jest kilka. Osoby planujące karierę zawodową w branży mogą wnioskować o kredyt biznesowy. Wymagać to będzie nie tylko założenia działalności gospodarczej, ale również przygotowania odpowiedniego biznesplanu. Niestety nie wszystkie banki i instytucje finansowe udzielają kredytów już od pierwszego dnia prowadzenia firmy – w takich przypadkach potrzebne może być poręczenie innej osoby.

Warto wiedzieć: https://zwrotubezpieczenia.pl/czy-warto-placic-za-ubezpieczenie-kredytu-gotowkowego/

Alternatywą są kredyty gotówkowe i pożyczki udzielane osobom fizycznym. W tej kategorii produktów finansowych, wachlarz możliwości jest bardzo szeroki – od klasycznych kredytów bankowych, aż po szybkie chwilówki. Warto dokładnie przyjrzeć się każdemu rozwiązaniu.

Kredyty bankowe będą najtańszym rozwiązaniem. Trzeba się jednak liczyć z tym, że bank ma konkretne wymagania wobec swoich klientów – niezbędne będzie uzyskanie pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Mniejsze wymagania stawiają instytucje finansowe oferujące szybki epożyczki przez internet. W ich przypadku wystarczy wykazać, że nie posiada się długów i niespłaconych zobowiązań. Dodatkowo, sam proces wnioskowania jest znacznie krótszy. Pieniądze trafiają na konto już po kilkunastu minutach.

Zakup sprzętu fotograficznego – możliwe finansowanie

Nowy sprzęt do robienia zdjęć lub nagrywania materiałów video to wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Zebranie takiej kwoty nie jest proste. Wymagać to będzie dodatkowych godzin spędzonych w pracy lub w ogóle podjęcia się dodatkowego zajęcia. Alternatywą są pożyczki i kredyty, dzięki którym można zakupić sprzęt szybciej. Korzystając z tej opcji, należy dokładnie sprawdzić, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie na bieżąco obsługiwać nasze zobowiązanie.

Idealne rozwiązania: https://www.maxmodels.pl/pozyczka-gotowkowa-na-sprzet-fotograficzny,a,2050.html?p=1

Comments (0)

Dodaj komentarz