online
Posted By Posted On

Szukanie pracy – gdzie można znaleźć oferty?

Szukanie pracy to często długi proces. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsze zatrudnienie czy zmiana stanowiska. Zdarza się, że czas, który poświęcimy na przeglądanie ofert, nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a w emocjach i frustracji jeszcze ciężej znaleźć nam wymarzone zajęcie. Gdzie zatem szukać pracy? Podpowiadamy.

Szukanie pracy – oferty online

Nikogo nie zdziwi fakt, że najbogatszym źródłem ofert zawodowych jest internet. Strony, ale również prywatne ogłoszenia sprawiają, że wymarzona praca jest w zasięgu ręki. Dodatkowym plusem szukania propozycji zatrudnienia w sieci jest fakt, że prześwietlamy w ten sposób cały rynek pracy w obszarze naszego zainteresowania. Serwisy internetowe zamieszczające ogłoszenia zazwyczaj bardzo skrupulatnie opisują wymagania na dane stanowisko oraz korzyści płynące ze współpracy. W ten sposób pracownik jasno i szybko może określić czy taka forma mu odpowiada i podjąć decyzję o ewentualnym wysłaniu CV. Dobrym miejscem na szukanie pracy są również media społecznościowe. Ich znaczenie w życiu wzrosło na tyle, że pracodawcy coraz częściej wystawiają ogłoszenia, które mają na celu znaleźć odpowiedniego pracownika.

Dobrym przykładem są np. grupy na Facebooku stricte dedykowane osobom z wybranego miejsca w Polsce, np. praca w Warszawie. W ten sposób pracodawca jasno podkreśla, gdzie znajduje się praca i tym samym filtruje zgłoszenia potencjalnych pracowników. Jest to duże ułatwienie i sposób na zaoszczędzenie czasu dwóch stron. Bardzo modne stały się wyszukiwarki internetowe, które po wpisaniu odpowiedniego stanowiska i zaznaczeniu, np. miasta, w którym chcemy pracować oraz widełek wynagrodzenia – filtrują nam ogłoszenia i pokazują aktualne propozycje. Należą do nich, między innymi pracuj.pl oraz rocketjobs.pl.

W ostatnich miesiącach najpopularniejszym schematem pracy stała się zdalna lub hybrydowa. Wielu pracodawców zmieniło politykę firmy, dzięki czemu osoby spoza danego miejsca zamieszkania, mogą pracować przez internet. To szansa dla osób z mniejszych miejscowości, w których nie ma tak wielkiej szansy na rozwój. Taką pracę również da się znaleźć, korzystając z serwisów, wyszukiwarek oraz mediów społecznościowych.

Szukanie pracy – tradycyjne metody

Choć jest to rzadkie zjawisko, to zdarza się, że oferty pracy znaleźć możemy w gazetach. Mimo że duża część życia przeniosła się do internetu, wcale nie jest to jednoznaczne z tym, że zatrudnienia nie znajdziemy w sposób tradycyjny. Różne kawiarnie, restauracje czy księgarnie często wywieszają na drzwiach lub szybach szyld z informacją o poszukiwaniu pracownika.

Comments (0)

Dodaj komentarz